Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Borys MańkowskiMateriały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Borys Mańkowski

KSW 41: będzie walka dwóch mistrzów! Borys Mańkowski poznał rywala

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Konfrontacja Sztuk Walki poinformowała, kto będzie rywalem Borysa Mańkowskiego (19-6-1) na KSW 41, 23 grudnia w katowickim Spodku. Kibiców czekać będzie pojedynek dwóch mistrzów!

Do Polski przyleci mistrz dwóch organizacji EFC, Dricus Du Plessis (11-1). 23-letni Afrykaner jest mistrzem wagi półśredniej Extreme Fighting Championship od czerwca 2016. Natomiast w sierpniu tego roku dorzucił do swojej kolekcji również pas w dywizji wyżej.

Reprezentant RPA nie przegrał od 2014 roku, kiedy musiał uznać wyższość dobrze znanego z gali UFC w Krakowie Garretha McLellana. Jego specjalnością są poddania - aż osiem z jedenastu zwycięstw odniósł właśnie w parterze. Pozostałe trzy razy wygrywał przez nokauty. 

Borys Mańkowski powróci do okrągłej klatki Konfrontacji Sztuk Walki po majowej porażce z Mamedem Chalidowem. "Diabeł Tasmański" wystąpił wtedy w walce wieczoru największej w historii gali KSW, która odbyła się na PGE Narodowym. Teraz poznaniak po raz czwarty będzie bronił pasa wagi półśredniej. 

W dwóch pozostałych ogłoszonych walkach wieczoru wydarzenia w katowickim Spodku, Paweł Mikołajuw zmierzy się z Tomaszem Oświecińskim, a w rewanżu o pas wagi piórkowej powalczą Kleber Koike Erbst i Artur Sowiński.

ZOBACZ WIDEO: Efektowne wypłynięcie na pełne morze podczas startu Volvo Ocean Race w Alicante (WIDEO)

Czy Borys Mańkowski obroni pas?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL