Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / Na zdjęciu Daniel Skibiński

Babilon MMA 3: Skibiński podpisał długoterminowy kontrakt i wystąpi w Radomiu

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Daniel Skibiński podpisał długoterminowy kontrakt z organizacją Babilon MMA. Zawodnik Ankosu MMA Poznań wystąpi na gali w Radomiu, która odbędzie się 16 marca.

"Skiba" to jeden z czołowych zawodników dywizji półśredniej w Polsce. Notuje serię czterech zwycięstw z rzędu. W ostatnich starciach odprawił Witalija Slipienkę, Igora Michaliszyna, Łukasza Szczerka i Islama Sajeda. Daniel Skibiński w zawodowej karierze odniósł 10 zwycięstw i doznał 5 porażek.

W ostatnich miesiącach jego kariera mocno przyśpieszyła i dlatego Tomasz Babiloński postanowił związać się z nim umową na wyłączność. - Pamiętam pojedynek "Skiby" podczas pierwszej gali Babilon MMA w Międzyzdrojach. Dało się zauważyć, że ten chłopak to nieprzeciętny talent. Nie powinien dziwić fakt, że miał wiele ofert. Tym bardziej cieszę się, że wybrał naszą. Jest drugim po Szymonie Kołeckim zawodnikiem, z którym związaliśmy się na dłużej - tłumaczy Babiloński.

- Negocjacje trwały dość długo, a nad wszystkim czuwał mój menadżer Paweł Kowalik. Mieliśmy kilka opcji, ale organizacja Babilon MMA okazała się najkonkretniejsza. Cieszę się, że związaliśmy się kontraktem na kilka walk. Mogę teraz spokojnie zaplanować kolejne starty. Zależało mi na takiej właśnie stabilizacji - wyjaśnia Skibiński.

Zawodnik poznańskiego Ankosu formę do najbliższej walki szlifował w jednym z najlepszych klubów świata. W tym samym, w którym do swoich pojedynków przygotowuje się Joanna Jędrzejczyk.

- W styczniu miałem przyjemność odwiedzić American Top Team na Florydzie. To był strzał w "dziesiątkę". Trenowałem między innymi z Jorgem Masvidalem, Thiago Alvesem, Colbym Covingtonem czy Willem Brooksem. Na każdych zajęciach roiło się od gwiazd UFC, Bellatora, ACB. Oprócz tego w ATT spotkałem wspaniałych trenerów. Wierzę, że pobyt tam zaprocentuje - przekonuje "Skiba". Nazwisko jego rywala zostanie ogłoszone wkrótce.

Oprócz Skibińskiego w Radomiu wystąpią mistrz olimpijski Szymon Kołecki, Łukasz Borowski, Michał Elsner, Daniel Rutkowski, Mateusz Siński, Michał Orkowski, Łukasz Łysoniewski i Dawid Pepłowski. Ten ostatni miał się zmierzyć z Patrykiem Wołodkiewiczem. Zawodnik z olsztyńskiego Arrachionu doznał jednak kontuzji i dlatego w karcie walk dojdzie do zmiany.

Galę Babilon MMA 3 będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Bilety są w sprzedaży w serwisie eventim.pl. Kolejne nazwiska w karcie pojawią się już wkrótce.

Aktualna karta walka Babilon MMA 3:

Walka wieczoru:
93 kg: Szymon Kołecki - Łukasz Borowski

Karta główna:
77,1 kg: Daniel Skibiński - TBA
77,1 kg: Michał Elsner - TBA
65,8 kg: Daniel Rutkowski - Mateusz Siński
120 kg: Michał Orkowski - Łukasz Łysoniewski
83,9 kg: Dawid Pepłowski - TBA

ZOBACZ WIDEO W tym roku nie dojdzie do walki Włodarczyk - Szpilka. "Diablo" chce dużych pieniędzy

Czy Daniel Skibiński to dobre wzmocnienie Babilon MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL