WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / RXF / Tolea Ciumac

Doświadczony Polak w końcu zadebiutuje w wielkiej organizacji MMA

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Adam Maciejewski (13-6-1) w końcu zadebiutuje w Bellator MMA. Nasz "ciężki" wystąpi podczas jednej z największych gal tego roku.

Reprezentant Midwest Training Center to jeden z weteranów i pionierów polskiej sceny mieszanych sztuk walki. Debiutował on już w roku 2003. Do 2009 mierzył się przede wszystkim podczas lokalnych gal w Stanach Zjednoczonych.

W 2013 powrócił do oktagonu, dwukrotnie występując również w Polsce. Jego passę siedmiu zwycięstw przerwał w lipcu 2015 Rosjanin Witalij Minakow, który znokautował go już po 20 sekundach walki. Od tamtej pory Adam Maciejewski do oktagonu nie wychodził.

W lutym 2017 "Maja" związał się z Bellator MMA. 31 marca miał wystąpić z Prince'em McLeanem na gali Bellator 175. W dniu imprezy dowiedział się, że ze względu na słaby stan zdrowia przeciwnika do konfrontacji nie dojdzie.

Wydaje się, że długie czekanie jednak się opłacało. Maciejewski wystąpi na Bellator 198 w Rosemont. W walce wieczoru dojdzie do pojedynku dwóch legend - Fiodora Jemieljanienki z Frankiem Mirem!

Przeciwnikiem Polaka mieszkającego w USA będzie weteran amerykańskich klatek, Robert Morrow (23-21). Większość swoich starć wygrał przed czasem. Wydaje się, że to jednak Maciejewski powinien być faworytem tej potyczki.

ZOBACZ WIDEO Mamed Chalidow po KSW 42: Absolutnie nie żałuję niczego, cieszę się z bardzo dobrej walkiRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Maciejewski wygra z Morrowem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL