Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan BłachowiczNewspix / PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

Rekordowa wypłata Jana Błachowicza w UFC? Niemal pół miliona złotych

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jan Błachowicz (MMA 22-7), po wygranej w rewanżu z Jimim Manuwą, może się sporo wzbogacić. Choć oficjalne zarobki zawodników po gali w Londynie nie zostały ujawnione, to można szacować, że Polak dostanie około pół miliona złotych.

Dla "Cieszyńskiego Księcia" była to trzecia wygrana z rzędu w UFC, po tym jak w 2017 roku zwyciężył on Devina Clarka i Jareda Cannoniera. Jan Błachowicz po raz drugi w karierze został również nagrodzony bonusem 50 tysięcy dolarów za walkę wieczoru. 

Już w 2015 roku podstawowa pensja polskiego wojownika w UFC wynosiła 34 tysiące dolarów, a drugie tyle amerykańska organizacja płaciła mu w przypadku wygranej. Na początku 2018 roku Błachowicz poinformował jednak o podpisaniu nowej umowy. - Nowy kontrakt jest na lepszych warunkach, na sześć walk, także wszystko dobrze się układa. Po kolejnych kilku wygranych pewnie mógłbym go renegocjować i przejść na jeszcze lepsze warunki - wyznał w rozmowie z MMANews.pl.

Na tej podstawie jego gażę za rewanż z Jimim Manuwą można szacować na około 45 tysięcy. Jeśli do tej kwoty doliczymy drugie 45 tysięcy za zwycięstwo oraz dodamy bonus za najlepsze starcie gali i 5 tysięcy od firmy Reebok, to szacunkowa wypłata dla Błachowicza wyniesie aż 145 tysięcy dolarów (496 103 zł). 

Tym samym 35-latek trenujący pod okiem Roberta Jocza jest jednym z najlepiej opłacanych polskich zawodników MMA. W UFC cieszynianin stoczył już 9 pojedynków.

ZOBACZ WIDEO Kamil Łebkowski po FEN 20: sędziowie mnie nie lubią

Czy Jan Błachowicz to najlepszy polski zawodnik MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL