Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Floyd Mayweather JrGetty Images / Na zdjęciu: Floyd Mayweather Jr

Floyd Mayweather Jr wystąpi o licencję w MMA

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) zadeklarował, że oficjalnie zarejestruje się jako zawodnik MMA. Były mistrz świata pięciu kategorii wagowych szkoli umiejętności w nowej dyscyplinie pod okiem Tyrona Woodleya.

Mayweather Jr ostatni raz zawalczył w sierpniu 2017 roku, kiedy w ringu bokserskim przywitał gwiazdę MMA, Conora McGregora. W głośnej walce "Piękniś" wygrał przez nokaut w 10. rundzie i zanotował jubileuszowe 50. zwycięstwo, po którym ogłosił sportową emeryturę. 

Jak się jednak okazuje, Amerykanin może poważnie myśleć o daniu szansy rewanżu Irlandczykowi, ale tym razem na jego zasadach. 41-latek w tym celu podjął treningi w MMA, w których pomaga mu mistrz kategorii półśredniej UFC, Tyron Woodley

- Potrzeba czasu, ale w końcu wystąpię o licencję w MMA i mam nadzieję że zostanę dopuszczony do walki - powiedział Floyd Mayweather Jr w wywiadzie dla tmz.com. 

Od momentu porażki z "Pięknisiem" do walk w UFC nie powrócił również Conor McGregor. Irlandczyk tym samym straci pas mistrzowski w wadze lekkiej, jaki wywalczył w listopadzie 2016 roku.

ZOBACZ WIDEO FEN 20: Arkadiusz Wrzosek obronił pas i liczy na walkę z wielką gwiazdą

Czy chcesz zobaczyć rewanż Mayweathera Jr z McGregorem w oktagonie UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL