Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Błachowicz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

Wysoka oglądalność UFC z udziałem Jana Błachowicza. Walkę Polaka śledziło blisko ćwierć miliona osób

Jakub Madej
Jakub Madej
Jak poinformował za pośrednictwem Twittera Mateusz Borek, walkę Jana Błachowicza podczas sobotniej gali UFC w Londynie, oglądało blisko ćwierć miliona osób.

- Bardzo dobra oglądalność UFC w Polsacie Sport. Średnia oglądalność kilku godzin wyniosła ponad 150 tysięcy widzów. Końcówkę walki Jan Błachowicz vs Jimi Manuwa śledziło blisko ćwierć miliona! - napisał na Twitterze Mateusz Borek.

Starcie Jana Błachowicza (MMA 22-7-0) z Jimim Manuwą (MMA 17-4-0) było jednym z głównych pojedynków gali UFC Fight Night 127, która 17 marca odbyła się w Londynie. Po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Polak, wygrywając trzecią walkę z rzędu.

Od momentu podpisania umowy z UFC przez telewizję Polsat, oglądalność największej organizacji MMA na świecie w Polsce zdecydowanie wzrosła. W listopadzie 2016 roku Przemysław Garczarczyk informował, że galę UFC 205 z udziałem Joanny Jędrzejczyk i Karoliny Kowalkiewicz oglądało na żywo 252 osoby. Poniedziałkowa powtórka zgromadziła natomiast przed telewizory blisko 14 tys. widzów.

Warto przypomnieć, że walka Błachowicza z Manuwą transmitowana była około godziny 23:00, co przyczyniło się do wysokiej oglądalności. Pojedynek Jędrzejczyk z Kowalkiewicz z gali UFC 205 natomiast rozpoczął się około godziny 05:00 rano czasu polskiego, co było ówczesnym problemem telewizji Extreme Sports Channel, razem ze słabym dostępem do tego kanału.

ZOBACZ WIDEO Dziewięć bramek w meczu Realu Madryt, koncert Cristiano Ronaldo [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL