Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

Jan Błachowicz wskazał nazwisko kolejnego rywala. To zawodnik z czołówki

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jan Błachowicz (MMA 22-7) po ostatnich świetnych występach w UFC, awansował na 5. miejsce w rankingu wagi półciężkiej. "Cieszyński Książę" ma już na celowniku kolejnego przeciwnika. Jest nim Glover Teixeira (MMA 27-6).

38-letni Brazylijczyk to weteran UFC, który na swoim koncie ma zwycięstwa nad m.in. Rashadem Evansem, Quintonem Jacksonem czy Patrickiem Cumminsem. Teixeira to obecnie nr 3 w dywizji półciężkiej amerykańskiej organizacji. 

Jan Błachowicz, opromieniony zwycięstwem w rewanżu z Jimim Manuwą, zamierza powrócić do oktagonu w drugiej połowie tego roku. Zawodnik Berkut WCA Fight Team w rozmowie z MMARocks.pl wyznał: - Na pewno w tym roku jeszcze zawalczę, raz bądź dwa. 

Jednocześnie "Cieszyński Książę" wyraża chęć zmierzenia się z Gloverem Teixeirą. - Fajnie by było zawalczyć z Gloverem, skoro "Shogun" ma teraz walkę. To zawodnik typowo parterowy. Gdzieś tam ta stójka jest po to, żeby skrócić, podejść, wywrócić i skontrolować walkę na ziemi i wygrać przez poddanie - dodał Błachowicz. 

35-latek pierwotnie, po gali w Londynie, chciał w kolejnej walce zmierzyć się z Mauricio Ruą, ale wobec faktu, że Brazylijczyk ma już zaplanowany kolejny pojedynek w UFC, Polak szuka innego wyzwania.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): kapitalne akcje na gali One Championship

Czy chciałbyś zobaczyć w UFC walkę Błachowicza z Teixeirą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL