Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joanna Jędrzejczyk (z lewej) i Rose Namajunas w trakcie rewanżowego starcia Getty Images / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk (z lewej) i Rose Namajunas w trakcie rewanżowego starcia

Joanna Jędrzejczyk - Rose Namajunas: eksperci wskazali zwyciężczynię walki

Jakub Madej
Jakub Madej
Nie milkną echa po gali UFC 223 dotyczące punktacji sędziów w walce Joanny Jędrzejczyk. Eksperci wskazali zwycięstwo Rose Namajunas, ale nie zgadzają się z tak dużą przewagą Amerykanki na kartach puntkowych.

Portal MMADecisions.com przy okazji każdej gali zbiera opinie dziennikarzy i ekspertów z całego świata, którzy punktują poszczególne walki z wydarzeń UFC. Przy walce Joanny Jędrzejczyk (MMA 14-2) z Rose Namajunas (MMA 8-3) pojawiły się decyzje 22 osób ze świata MMA.

Tylko dwóch dziennikarzy zgadza się z punktacją w jednej z głównych walk UFC 223. Drake Riggs i Stephie Haynes wskazali punktację 49-46 na korzyść Rose Namajunas. Według szesnastu ekspertów również zwyciężyła Amerykanka, jednak według nich miała ona nieco mniejszą przewagę. Wskazali oni jej wygraną stosunkiem 48-47.

Według czterech osób pracujących dla amerykańskich portali, starcie zwyciężyła Joanna Jędrzejczyk. Na ich kartach punktowych Polka wygrała 48-47.

Punktacja ekspertów i sędziów walki Jędrzejczyk vs Namajunas (MMADecisions.com)Punktacja ekspertów i sędziów walki Jędrzejczyk vs Namajunas (MMADecisions.com)

Po 25 minutach wyrównanej walki w pojedynku wieczoru UFC 223, Joanna Jędrzejczyk przegrała jednogłośną decyzją sędziów z Rose Namajunas. Polka w rewanżu z Amerykanką nie odzyskała tytułu mistrzowskiego kategorii słomkowej.

ZOBACZ WIDEO Szpilka, Wach, Ugonoh, Najman i Piątkowska na PGE Narodowym. "To będzie największa gala bokserska w historii Polski"

Czy zgadzasz się z punktacją sędziów w walce Joanny Jędrzejczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (54):

Wszystkie komentarze (54)

Komentarze (54)

×
    Wszystkie komentarze (54)
    PRZEJDŹ NA WP.PL