WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Daniel Rutkowski podczas gali Babilon MMA 3

Georgas kontra Rutkowski na Babilon MMA 4 w Ełku

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Daniel Rutkowski (5-2, 4 KO, 1 Sub) podpisał długoterminowy kontrakt z organizacją Babilon MMA. 8 czerwca w Ełku "Rutek" zmierzy się z Aleksandrem Georgasem (9-5, 1 KO, 5 Sub). Starcie zostało zakontraktowane w limicie kategorii piórkowej.

Dla pochodzącego z Radomia Daniela Rutkowskiego będzie to już drugi występ na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego. W marcu tego roku zawodnik klubu Crossfight we własnym mieście pokonał Mateusza Sińskiego. Sposób, w jakim były zapaśnik rozprawił się z rywalem, oczarował właściciela organizacji.

- Rutkowski to prawdziwy talent i jednocześnie showman. Odnoszę wrażenie, że on bawi się tym sportem. Ma ogromne grono kibiców i właśnie z tych powodów postanowiłem podpisać z nim kontrakt na wyłączność - tłumaczy Babiloński. 

Przed galą w Ełku "Rutek" nie przebierał w rywalach. W ośmiokątnej klatce zmierzy się z utalentowanym Aleksandrem Georgasem. 28-latek jest podopiecznym legendy polskiego MMA Grzegorza Jakubowskiego. Georgas ma za sobą trzy starcia na galach FEN. Dwa wygrał, jedno z nich przegrał.

Starcie Rutkowskiego z Georgasem będzie jednym z głównych pojedynków gali Babilon MMA 4. W walce wieczoru wystąpi Szymon Kołecki (5-0, 5 KO). Jego rywal zostanie ogłoszony wkrótce. W Ełku wystąpi również Piotr Niedzielski. Kolejni bohaterowie gali zostaną podani do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Babilon MMA 4 będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Bilety są dostępne w serwisie eventim.pl.

Aktualna karta walk Babilon MMA 4:
93 kg: Szymon Kołecki (5-0) - TBA
65,8 kg: Daniel Rutkowski (5-2) - Aleksander Georgas (9-5)
77,1 kg: Piotr Niedzielski (9-4) - TBA

ZOBACZ WIDEO Wiadomo, dlaczego Najman nie będzie walczył z Binkowskim. "Zabrakło jednego elementu u Artura"Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy śledzisz gale MMA organizowane przez Tomasza Babilońskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):