WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / MMA

ACB 88: Karol Celiński otrzymał walkę wieczoru gali w Brisbane

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Wobec problemów Thiago Silvy i jego wycofania się z walki z Chrisem Camozzin organizacja ACB postanowiła anonsować pojedynek Karola Celińskiego z Lukiem Barnattem jako główne danie gali w australijskim Brisbane.

Dla Karola Celińskiego (MMA 15-6-1) będzie to największe wyzwaniem w dotychczasowej karierze. "Cebula" to były zawodnik KSW i jeden z najlepszych polskich fighterów kategorii do 93 kg. W 2017 roku olsztynianin związał się kontraktem z ACB i dzięki trzem wygranym z rzędu jest blisko starcia o tytuł mistrzowski. 

Jego rywalem w walce wieczoru gali w Australii będzie były zawodnik UFC i rywal Mameda Chalidowa, Luke Barnatt (MMA 14-5). "Bigslow" w marcu 2017 roku w Manchesterze szybko został znokautowany przez obecnego mistrza KSW w wadze średniej, ale zdołał wygrać później jeszcze dwie walki w ACB. 

Wobec usunięcia pierwotnego starcia wieczoru z karty walk, o jedno miejsce wyżej w rozpisce awansował też pojedynek Marcina Helda (MMA 23-7) z Callanem Potterem (MMA 16-6). Dla byłego zawodnika Bellatora i UFC z Tych będzie to debiut w nowej organizacji. 

A tak prezentuje się obecna karta walk:

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #21 (highlights): zobacz poddanie rodem z gry komputerowej

Czy Karol Celiński pokona Luke'a Barnatta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL