WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot (z lewej) podczas walki z Normanem Parkiem, fot. kswmma.com

Norman Parke chce walki z Marcinem Heldem w ACB

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Norman Parke (MMA 24-6-1) wyzwał do pojedynku Marcina Helda (MMA 24-7) po zwycięstwie tyszanina na gali ACB 88 w Brisbane. Były pretendent do tytułu mistrza wagi lekkiej KSW ma już za sobą kilka walk z Polakami.

"Stormin" w 2017 roku związał się kontraktem z KSW, gdzie stoczył już trzy pojedynki, w tym dwa z mistrzem kategorii lekkiej Mateuszem Gamrotem. W kwietniu, na gali KSW 43 we Wrocławiu, Parke zwyciężył na punkty weterana polskiego MMA, Łukasza Chlewickiego. 

Norman Parke to również były zawodnik UFC, który w swojej karierze zanotował też jednorazowy występ dla ACB. W październiku 2016 roku zwyciężył on Andrew Fishera. Teraz Irlandczyk chce powrócić do łask rosyjskiej organizacji, o czym poinformował na Twitterze, proponując właścicielom ACB walkę z Heldem. 

Marcin Held 16 czerwca na gali ACB 88 w Brisbane w 69 sekund poddał miejscowego zawodnik, Callana Pottera i sięgnął także po bonus w wysokości 5 tysięcy dolarów za skończenie walki przed czasem. Tyszanin tym samym udanie zadebiutował w nowej organizacji po przygodzie w UFC, gdzie stoczył cztery pojedynki. W 2014 roku Held odniósł największe sukces w karierze, wygrywając turniej wagi lekkiej Bellatora.

ZOBACZ WIDEO KSW 44: Pudzianowski przerwał wywiad z Bedorfem

Czy chciałbyś zobaczyć pojedynek Helda z Parkiem w ACB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL