WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: David Haye

David Haye w klatce MMA? To może być spektakularna walka

Dawid Borek
Dawid Borek
David Haye, który przed tygodniem zakończył karierę bokserską, teraz może spróbować swoich sił w MMA. Warunek jest jeden: dobry stan zdrowia byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych.

W swojej karierze bokserskiej Brytyjczyk wziął udział w 32 zawodowych pojedynkach. 28 z nich wygrał (z czego 26 przed czasem), a cztery przegrał. Był mistrzem świata WBA w wadze ciężkiej oraz WBC, WBA i WBO w wadze junior ciężkiej.

Decyzję o zakończeniu kariery podjął po dwóch porażkach z rzędu z Tonym Bellewem (o jego ostatniej walce więcej przeczytasz TUTAJ). Swoje zrobiły też kontuzje, przez które David Haye nie mógł odzyskać mistrzowskiej formy. 

W swoim oświadczeniu Haye wyznał, że rozstanie z boksem to "początek czegoś nowego". Jak się okazuje, jego nowym wyzwaniem może być jednorazowy pojedynek w klatce MMA. 

Warunek jest jeden: dobry stan zdrowia Brytyjczyka i uniknięcie urazów. Wówczas, jak informuje "The Sun", Haye będzie mógł stoczyć "spektakularną walkę". Angielski tabloid jako jego potencjalnego rywala wskazuje Jimiego Manuwę.

- Przejście z MMA do boksu jest łatwiejsze, aniżeli transformacja w odwrotnym kierunku. Po prostu jest mniej do nauki. Pojedyncza walka Haye'a w MMA? Czemu nie. Stać go na wygrane - przyznaje Michael Page, zawodnik Bellatora.

ZOBACZ WIDEO KSW 44: Tomasz Oświeciński ocenił walkę i ostro zwrócił się do swoich wrogów

Czy Haye powinien zdecydować się na walkę w MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL