WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Oskar Piechota

Bolesna porażka Polaka w UFC. "Potrzebuję czasu, żeby to przełknąć"

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Nikt nie spodziewał się, że Oskar Piechota (11-1-1) przegra na gali TUF 27 Finale w Las Vegas z Geraldem Meerschaertem (28-9). Po porażce Polak nie szuka usprawiedliwień.

"Imadło" kilka godzin po bolesnej klęsce opublikował wpis na swoim Facebooku. Reprezentant naszego kraju nie chciał wymyślać zbędnych wymówek ani innych tłumaczeń.

- Nie będę wypisywał tu żadnych haseł motywacyjnych ani usprawiedliwień.
Przegrałem walkę, a to boli najbardziej. Bardzo chciałbym, aby było inaczej, ale czasu nie cofnę. Mam do siebie duży żal i tylko do siebie. Potrzebuję trochę czasu, żeby to przełknąć. Dziękuje za wsparcie przed jak i po walce - stwierdził.

W nocy z piątku na sobotę Oskar Piechota przegrał po raz pierwszy w zawodowej karierze. Jego pogromcą niespodziewanie został dużo bardziej doświadczony Gerald Meerschaert, któremu nie dawano większy szans na pozytywny wynik rywalizacji z polskim "średnim".

Przegrana zawodnika z Trójmiasta boli szczególnie, ponieważ jest on upatrywany jako jeden z największych talentów młodego pokolenia sportów walki. Pokazał to w poprzednich dwóch starciach dla organizacji UFC. Wtedy znokautował w niecałe dwie minuty Tima Williamsa i decyzją sędziów pokonał Jonathana Wilsona.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Odwiedziliśmy muzeum mistrzostw świata w Moskwie

Czy Oskar Piechota pomimo porażki osiągnie sukces w UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL