WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube / ACB League / Na zdjęciu: kadr z gali ACB

Kłopoty rosyjskiego potentata MMA. Kolejne gale mogą zostać odwołane

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Coraz gorzej wygląda sytuacja Absolute Championship Berkut. Rosyjska organizacja może odwołać kolejne gale po tym, jak ogłoszono, że nie odbędzie się londyńskie ACB 91 i warszawskie ACB JJ 15.

9 lipca informowaliśmy, że odwołana została zaplanowana na 11 sierpnia gala ACB 91 w Wielkiej Brytanii. Wówczas miała wystąpić czwórka reprezentantów Polski - Asłambek Saidow, Piotr Strus, Maciej Różański i Daniel Omielańczuk. Jako przyczynę podano "kłopoty techniczne". Nic nie zwiastowało kolejnych problemów, które jednak nadeszły bardzo szybko.

Już dzień później, 10 lipca, pojawił się oficjalny komunikat o anulowaniu ACB JJ 15 w Warszawie, które miało się odbyć 4 sierpnia. W walce wieczoru gali miał wystąpić znany przede wszystkim z KSW Mamed Chalidow. Decyzja miała być podyktowana brakiem satysfakcji organizacji z poziomu walk. 

Tymczasem w poniedziałek na Twitterze, pojawiły się nieoficjalne informacje o odwołaniu kolejnych gal, tym razem lipcowych. Marcel Dorff z holenderskiego MMADNA.nl ogłosił, że ACB 89 w cypryjskim mieście Limassol i ACB 90 w Kazaniu się nie odbędą. Imprezy były zaplanowane na 21 i 28 dzień lipca.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: nie umieli wbić gola Zagłębiu. Bramka była pusta

Kropkę nad i dodał portal VestnikMMA z Rosji, który doniósł, że usunięte zostaną nie dwie wspomniane gale, tylko cztery. Nie wiadomo jednak, o które wydarzenia chodzi.

Póki co nie wiadomo, co z dalszą przyszłością organizacji. Informacje o odwoływaniu kolejnych imprez nie napawają jednak optymizmem. Byłaby to wielka strata nie tylko dla polskiego, ale i światowego MMA. ACB wyrobiło sobie w ostatnich latach opinię marki, która może zagrozić UFC. Przy okazji często sięgała po zawodników z naszego kraju, czasami dając im nawet lepsze oferty niż światowy numer jeden, co potwierdził angaż Marcina Helda.

Czy uważasz, że ACB w najbliższym czasie może zakończyć swoją działalność?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL