Najnowsze Wyniki/Kalendarz
klatka MMAGetty Images / Daniel Berehulak / Na zdjęciu: klatka MMA

Zaskakujący ruch M-1 Global. Rosjanie będą współpracować z UFC

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Takiego ruchu jeszcze kilka lat temu nikt by się nie spodziewał. Niegdyś konkurujące z UFC M-1 Global na swoim Instagramie opublikowało oświadczenie, w którym ogłoszono ścisłą współpracę z największą organizacją MMA na świecie.

"Rosyjsko-chiński fundusz inwestycyjny Mubadala Investment Company i Ultimate Fighting Championship ogłosili założenie UFC Russia. Nowa firma zajmie się promocją MMA i organizacją nowych gal na terenie Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw" - czytamy w oświadczeniu.

Według informacji przekazanych przez organizację Vadima Finkelsteina, M-1 ma wyszukiwać i przygotowywać rosyjskie talenty, które później trafią do UFC. Mistrzowie mają mieć również zagwarantowane umowy z potentatem.

Taki ruch jest podyktowany przede wszystkim zaplanowaną na 15 września galą UFC Fight Night 136 w Moskwie. Będzie to dopiero pierwsza impreza Ultimate Fighting Championship w tym kraju. Niewykluczone zatem, że w karcie walk znajdzie się miejsce dla czołowych zawodników M-1.

Współpraca UFC z M-1 niegdyś była niemożliwa. Rosjanie mieli wyrobioną markę i próbowali swoich sił nawet na terenie Stanów Zjednoczonych. Sytuacja zmieniła się głównie po wejściu ACB, które zdetronizowało organizację.

Przypomnijmy jednak, że w lipcu informowaliśmy już o problemach głównego konkurenta M-1. Czeczeńska organizacja odwołała już cztery gale, a mowa jest o kolejnych dwóch wydarzeniach.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #21: Erko Jun opowiada o powodach wejścia do MMA

Czy M-1 podjęło dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL