Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ring girls FEN Materiały prasowe / Na zdjęciu: ring girls FEN

FEN 22: starcie debiutantów. Rafał Statkiewicz zmierzy się z Dawidem Pasternakiem

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Dawid Pasternak (8-3) podejmie Rafała Statkiewicza (1-1) podczas gali FEN 22, która 20 października odbędzie się w Poznaniu. Walka została zakontraktowana w limicie kategorii koguciej.

Dawid Pasternak to 28-letni zawodnik pochodzący z Gniezna. Z ośmiu dotychczas odniesionych zwycięstw, pięć miało miejsce przed czasem - cztery przez nokauty, jedno przez poddanie.

W styczniu tego roku odprawił z kwitkiem już w pierwszej rundzie Sławomira Szczepańskiego. Wcześniej wygrywał przed własną publicznością w Gnieźnie z Tomasem Zajacem, w 2014 roku natomiast decyzją sędziów dwa do remisu zwyciężył z Mateuszem Rajewskim. Pasternak to jeden z najlepszych zawodników w kategorii koguciej w Polsce.

Rafał Statkiewicz na zawodowstwie zadebiutował w listopadzie 2016 roku, gdy przez TKO w 1. rundzie pokonał Wojciecha Piordasa. Trenujący na co dzień w klubie Ankos MMA Poznań zawodnik wraca do klatki po prawie dwóch latach przerwy. Występ podczas FEN 22 będzie jego debiutem pod szyldem federacji.

- Dwóch debiutantów w FEN, dwóch jakże różnych, ciekawych zawodników. Waga kogucia zawsze była u nas bardzo mocna, ciekaw jestem, jak dwie nowe twarze poradzą sobie w klatce. Jedno jest pewne. Zarówno Dawid, jak i Rafał zrobią wszystko, by dzięki zwycięstwu w Poznaniu zrobić pierwszy krok w kierunku pasa mistrzowskiego - zapowiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Napoli rozstrzelało się bez Milika. Zieliński bliski asysty [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy obejrzysz FEN 22?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL