WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: pojedynek Thiago Silva - James McSweeney

KSW 45: gwiazdy wygwizdane. Udany debiut brazylijskiego skandalisty

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Pojedynek Jamesa McSweeneya z Thiagiem Silvą zawiódł kibiców w The SSE Arena, Wembley. Obaj zawodnicy zostali wygwizdani pod koniec. Zabrakło kropki nad i.

Pierwotnie to zestawienie wyglądało inaczej - z Jamesem McSweeneyem miał bić się Michał Andryszak. "Longer" doznał kontuzji i zastąpił go były zawodnik UFC, znany na całym świecie Thiago Silva.

Brazylijczyk jest jednym z najsłynniejszych zawodników sportów walki, którzy kiedykolwiek wystąpili w KSW. W latach 2007-2013 bił się dla UFC, a poza tym w swoim CV ma też pojedynki dla WSOF i ACB.

W UFC walczył aż dwunastokrotnie, z czego siedmiokrotnie wygrał. Werdykt dwóch pojedynków zmieniono na nieodbyty, ponieważ wpadał na dopingu. Stał się przez to jednym z najbardziej kontrowersyjnych zawodników MMA na świecie. Do tego należy dorzucić trudności ze zrobieniem wagi i problemy z prawem. Sportowo jednak nie zawodził. W oktagonie pokonał między innymi Polaka, Tomasza Drwala.

W debiutanckim pojedynku z "Hammerem" nowy nabytek KSW zaczął od rozczarowania. W pierwszej rundzie lepiej wyglądał trenowany przez legendarnego Jerome'a Le Bannera McSweeney, który często trafiał wysokimi kopnięciami.

W kolejnej z odsłon role się jednak odwróciły. Silva coraz częściej trafiał Anglika, aż w końcu twarz "Hammera" zalała krew. Dociekliwy sędzia mógł pokusić się nawet o zakończenie starcia przez TKO, ale Tomasz Bronder na taki krok się nie zdecydował.

Trzecia runda na tle dwóch poprzednich wyglądała najgorzej. Działo się w niej najmniej. Obaj zawodnicy walczyli już swoimi resztkami sił. Kibicom wyraźnie się to nie spodobało - pojawiały się coraz częstsze gwizdy. Brazylijczyk umacniał jednak swoją przewagę i był bliski triumfu przed czasem.

Ostatecznie zwycięzcę wyłonili sędziowie. Został nim debiutujący w KSW Silva, przed którym kolejne walki. Prawdopodobnie już w wadze półciężkiej.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: wiemy, co Bedorf wykrzykiwał do De Friesa

Czy Thiago Silva może zostać mistrzem KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL