WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Marcin Wrzosek

KSW 46: Marcin Wrzosek powraca do klatki. Rywalem niepokonany Francuz

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa, Salahdine Parnasse będzie miał okazję pokonać drugiego byłego mistrza KSW z rzędu na gali w Gliwicach, 1 grudnia. Jego rywalem będzie Marcin Wrzosek.

"Polski Zombie" skrzyżuje rękawice z Parnasse'em po fenomenalnym boju z Romanem Szymańskim na gali KSW 41 pod koniec ubiegłego roku. Marcin Wrzosek po 15 minutach zaciętej batalii był wyraźnie lepszy od poznaniaka i wywalczył sobie prawo do walki o pas z Japończykiem, który odebrał mu tytuł na KSW 39.

Wcześniej "Polski Zombie" w najlepszym starciu 2016 roku pokonał Filipa Wolańskiego, a na KSW 37 został mistrzem po odprawieniu w drugiej odsłonie Artura Sowińskiego. 30-latek miał stanąć do walki o pas z Kleberem Koike Erbstem na gali KSW 44 w Ergo Arenie, ale kontuzja pokrzyżowała te plany.

Salahdine Parnasse był jednym z odkryć minionego roku w organizacji KSW. Zaledwie 20-letni mieszkaniec Aubervillers mimo młodego wieku ma na koncie już 12 zawodowych starć. Znany ze swoich umiejętności stójkowych Francuz nie ma taryfy ulgowej w organizacji KSW. Po pokonaniu w debiutanckiej walce Łukasza Rajewskiego, w drugim starciu zmierzył się z byłym mistrzem, Arturem Sowińskim, i zdecydowanie wypunktował "Kornika".

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Chalidowem. W drugim najważniejszym pojedynku mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot będzie miał okazję jako pierwszy w historii KSW sięgnąć po drugi tytuł, ponieważ zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem o pas dywizji piórkowej.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: białoruski zawodnik MMA zbojkotował program TVJak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy Marcin Wrzosek wygra pojedynek na KSW 46?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):