WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

UFC potwierdza hitową walkę. Jan Błachowicz przesyła wiadomość zawodnikom

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
UFC potwierdziła medialne doniesienia i potwierdziła walkę Alexandra Gustafssona z Jonem Jonesem na gali UFC 232 29 grudnia w Las Vegas. Jej stawką będzie tytuł mistrza wagi półciężkiej. Pojedynkowi szczególnie przyglądać będzie się Jan Błachowicz.

Błachowicz po czterech zwycięstwach z rzędu w UFC jest obecnie sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu kategorii półciężkiej i jest o krok od walki o tytuł. Najpierw jednak możliwość starcia o pas otrzymał powracający po aferze dopingowej Jon Jones, który po raz drugi zmierzy się z Alexandrem Gustafssonem.

UFC informację o pojedynku Amerykanina ze Szwedem poinformowała na Facebooku. Do sytuacji na Twitterze odniósł się z kolei Jan Błachowicz, pisząc: - Czekam na zwycięzcę bądź przegranego. Nie ma to dla mnie znaczenia. 

Polak w ostatnim występie w oktagonie, 15 września w Moskwie, poddał w 2. rundzie Nikitę Kryłowa, a tuż po zwycięstwie wyzwał do pojedynku Daniela Cormiera, który jest aktualnym mistrzem wagi półciężkiej. "DC" ma swoim koncie ma także pas w kategorii ciężkiej, którego bronić będzie 3 listopada w starciu przeciwko Derrickowi Lewisowi. W tej sytuacji UFC postanowiła, że o tymczasowy tytuł w wadze do 93 kg zmierzą się Gustafsson z Jonesem 29 grudnia w Las Vegas.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: Chalidow wskazał przyszłą gwiazdę MMA

Czy Jan Błachowicz w 2019 roku stanie do walki o pas UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL