WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Artur Sowiński

KSW 46: wyzwanie byłego mistrza. Artur Sowiński zmierzy się z Kamilem Szymuszowskim

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Były mistrz wagi piórkowej, Artur Sowiński (18-10) zmierzy się z Kamilem Szymuszowskim (16-5) na KSW 46. "Kornik" i "Szymek" skrzyżują rękawice 1 grudnia w Arenie Gliwice, a starcie odbędzie się w limicie kategorii lekkiej.

Zawodnik z Radzionkowa będzie chciał odbudować się po trudnym okresie w swojej karierze. Bohater śląskich fanów w ostatnich dwóch pojedynkach musiał uznać wyższość rywali. Na KSW 43 we Wrocławiu 31-latek nie zdołał pokonać rewelacji ostatnich miesięcy, Francuza Salahdine'a Parnasse'a.

Z kolei na KSW 41 Artur Sowiński zmierzył się po raz drugi w karierze z Kleberem Koike Erbstem, ale w przeciwieństwie do ich pierwszej konfrontacji, tym razem musiał uznać wyższość Brazylijczyka i odklepał duszenie zza pleców w trzeciej rundzie. Wcześniej notował passę sześciu wygranych walk przedzielonych jedną porażką i pokonał między innymi Łukasza Chlewickiego, Vasa Bakocevicia, Fabiana Silvę i wspomnianego Klebera Erbsta.

Kamil Szymuszowski po passie dziewięciu walk i trzech lat bez porażki na KSW 41 w końcu został zatrzymany. Już w pierwszej rundzie starcia z Grzegorzem Szulakowskim reprezentant Shark Top Team musiał odklepać dźwignię na nogę.

"Szymek" dla KSW walczy od maja 2015 roku. 28-latek rozpoczął zwycięski marsz w okrągłej klatce od wygranej z byłym mistrzem wagi lekkiej Maciejem Jewtuszką. Później pokonał także pretendenta do pasa dywizji półśredniej Davida Zawadę i niebezpiecznego Mindaugasa Verzbickasa. W zeszłym roku zdecydował się na przejście do kategorii lekkiej. W debiucie w nowej wadze na KSW 38: Live in Studio po bardzo emocjonującym boju Szymuszowski wypunktował Gracjana Szadzińskiego.

W walce wieczoru KSW 46 po raz drugi zmierzą się Tomasz Narkun i Mamed Chalidow.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: Akop Szostak wściekły na rywala po koszmarnym debiucie

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL