WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Artur Sowiński

KSW 46: wyzwanie byłego mistrza. Artur Sowiński zmierzy się z Kamilem Szymuszowskim

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Były mistrz wagi piórkowej, Artur Sowiński (18-10) zmierzy się z Kamilem Szymuszowskim (16-5) na KSW 46. "Kornik" i "Szymek" skrzyżują rękawice 1 grudnia w Arenie Gliwice, a starcie odbędzie się w limicie kategorii lekkiej.

Zawodnik z Radzionkowa będzie chciał odbudować się po trudnym okresie w swojej karierze. Bohater śląskich fanów w ostatnich dwóch pojedynkach musiał uznać wyższość rywali. Na KSW 43 we Wrocławiu 31-latek nie zdołał pokonać rewelacji ostatnich miesięcy, Francuza Salahdine'a Parnasse'a.

Z kolei na KSW 41 Artur Sowiński zmierzył się po raz drugi w karierze z Kleberem Koike Erbstem, ale w przeciwieństwie do ich pierwszej konfrontacji, tym razem musiał uznać wyższość Brazylijczyka i odklepał duszenie zza pleców w trzeciej rundzie. Wcześniej notował passę sześciu wygranych walk przedzielonych jedną porażką i pokonał między innymi Łukasza Chlewickiego, Vasa Bakocevicia, Fabiana Silvę i wspomnianego Klebera Erbsta.

Kamil Szymuszowski po passie dziewięciu walk i trzech lat bez porażki na KSW 41 w końcu został zatrzymany. Już w pierwszej rundzie starcia z Grzegorzem Szulakowskim reprezentant Shark Top Team musiał odklepać dźwignię na nogę.

"Szymek" dla KSW walczy od maja 2015 roku. 28-latek rozpoczął zwycięski marsz w okrągłej klatce od wygranej z byłym mistrzem wagi lekkiej Maciejem Jewtuszką. Później pokonał także pretendenta do pasa dywizji półśredniej Davida Zawadę i niebezpiecznego Mindaugasa Verzbickasa. W zeszłym roku zdecydował się na przejście do kategorii lekkiej. W debiucie w nowej wadze na KSW 38: Live in Studio po bardzo emocjonującym boju Szymuszowski wypunktował Gracjana Szadzińskiego.

W walce wieczoru KSW 46 po raz drugi zmierzą się Tomasz Narkun i Mamed Chalidow.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: Akop Szostak wściekły na rywala po koszmarnym debiucieJak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):