Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Błachowicz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

UFC: ważna walka w dywizji Jana Błachowicza. W akcji jego byli rywale

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Corey Anderson (11-4) zmierzy się z Ilirem Latifim (14-5) na gali UFC 232, która 29 grudnia odbędzie się w Las Vegas. Zwycięzca tej batalii przybliży się do starcia o pas w kategorii półciężkiej i może być ewentualnym rywalem Jana Błachowicza.

Zarówno Szwed jak i Amerykanin są notowani niżej w rankingu niż Polak. Ilir Latifi aktualnie plasuje się na 4. miejscu, a Corey Anderson na 7. Co ciekawe, obaj w przeszłości mieli okazję skrzyżować rękawice z Janem Błachowiczem

Lafiti w październiku 2014 roku w Sztokholmie przegrał przez nokaut z byłym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. Z kolei Anderson rok później okazał się za mocny dla "Cieszyńskiego Księcia" i zdeklasował polskiego zawodnika na gali w Las Vegas. 

Od tego czasu jednak Błachowicz poczynił olbrzymi postęp w karierze. Po czterech zwycięstwach z rzędu Polak jest wymieniany w gronie kandydatów do walki o pas. Na swoją kolej będzie on musiał jednak poczekać, gdyż w pierwszej kolejności o tymczasowy tytuł zmierzą się ze sobą Jon Jones i Alexander Gustafsson, także na UFC 232. 

ZOBACZ WIDEO KSW 45: Chalidow wskazał przyszłą gwiazdę MMA

Kto wygra pojedynek na UFC 232?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL