Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel CormierGetty Images / Octavio Passos / Na zdjęciu: Daniel Cormier

UFC 230: Daniel Cormier obronił pas! Poddał pogromcę Polaków

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Daniel Cormier (22-1, 1NC) poddał Derricka Lewisa (21-6) w walce wieczoru UFC 230 i obronił pas kategorii ciężkiej amerykańskiej organizacji. "DC" jest niepokonany od niemal 4 lat.

Główny pojedynek gali w Nowym Jorku zakończył się bez niespodzianki. Już w 1. rundzie Cormier pokazał, że Lewisowi będzie trudno z nim wygrać. 39-latek z San Jose sprowadził przeciwnika do parteru dwukrotnie i tam bezkarnie go obijał, blokując możliwość podniesienia walki do stójki. 

W kolejnej odsłonie starcia to "Czarna Bestia" postanowiła ruszyć do ataku. Derrick Lewis nie potrafił jednak trafić mistrza, a sam znalazł się w parterze, w którym ponownie był bezradny. W połowie rundy Daniel Cormier wpiął się za jego plecy i poddał go duszeniem zza pleców. 

Dla "DC" była to pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu w kategorii ciężkiej. Warty uznania jest fakt, że Amerykanin jest także czempionem wagi półciężkiej. W kolejnej walce zmierzy się on prawdopodobnie z Brockiem Lesnarem, a jego tytuł w dywizji do 93 kg zostanie zwakowany.  

Z kolei Lewis przerwał passę trzech wygranych z rzędu w UFC. Pogromca Damiana Grabowskiego i Marcina Tybury to jednak nadal najlepiej nokautujący zawodnik w kategorii ciężkiej.


OBACZ WIDEO: Fajdek o mały włos nie zabił trenera. "Gdyby nie wstał, skończyłoby się zgonem"

Czy Daniel Cormier to najlepszy zawodnik w UFC bez podziału na kategorie wagowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL