Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor podczas ważenia przed galą UFC 229 East News / AP Photo/John Locher / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor podczas ważenia przed galą UFC 229

Szalony pomysł ojca Chabiba Nurmagomiedowa. Chce rewanżu syna z McGregorem w boksie

Jakub Madej
Jakub Madej
Po wielkim zwycięstwie z Conorem McGregorem, wciąż nie wiadomo kto będzie kolejnym przeciwnikiem Chabiba Nurmagomiedowa. Ojciec mistrza UFC wyraził zainteresowanie rewanżem z Irlandczykiem w boksie.

6 października na UFC 229 Chabib Nurmagomiedow (27-0) bez większych problemów rozprawił się z Conorem McGregorem (21-4), którego poddał duszeniem zza pleców w czwartej rundzie. Teraz mistrz UFC w kategorii lekkiej szuka kolejnych wyzwań. Nieoficjalnie mówiło się o starciu z Georgesem St-Pierrem oraz ewentualnej walce z Floydem Mayweatherem. Ojciec 30-latka zdradził jednak, że obóz reprezentanta AKA jest zainteresowany innym pojedynkiem.

- Jesteśmy zainteresowani walką bokserską z Conorem. Chabib pokazał, że jest w stanie pokonać najlepszych uderzaczy w mieszanych sztukach walki. Mówił to wcześniej, jednak nikt w to nie wierzył. Mimo tego, po zdecydowanych wygranych z Michaelem Johnsonem, Edsonem Barbozą i Conorem McGregorem, ludzie zaczęli w to wierzyć - powiedział Abdulmanap Nurmagomiedow.

Nie wiadomo jednak, czy rozmowy dotyczące takiego pojedynku w ogóle się rozpoczęły. Najmniej prawdopodobna wydaje się opcja starcia z Floydem Mayweatherem, gdyż Nurmagomiedow chciałby walki w boksie, a następnie w MMA, natomiast "Pięknisia" interesuje tylko pojedynek bokserski.

- Chabib jest w stanie zrobić to w ringu bokserskim i ma wszystko, żeby zwyciężyć taką walkę. Jedną z jego kluczowych umiejętności może być wytrzymałość. Pamiętam jego pięciorundową walkę z Iaquintą, w której Chabib chciał walczyć w każdej płaszczyźnie, wykorzystując wszystko od lewego prostego do kontroli w parterze. Chciałbym zauważyć, że to starcie było dla nas bardzo ważne, bo stawką był pas i chcieliśmy prowadzić pojedynek spokojnie i go wygrać. Co zrobiliśmy - zakończył ojciec mistrza UFC.

W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się przyszłość Chabiba Nurmagomiedowa. Mistrz kategorii lekkiej ma wziąć udział w przesłuchaniu dotyczącym bójki po gali UFC 229. Wtedy też będzie wiadomo, czy zawieszenie 30-latka zostanie wydłużone, czy będzie on mógł wrócić do klatki UFC.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 80. Andrzej Gmitruk: Polski boks doczeka się następcy Gołoty. Szpilka i Ugonoh wrócą do gry

Czy chciałbyś zobaczyć rewanż Chabiba Nurmagomiedowa z Conorem McGregorem w boksie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL