WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Vitor Belfort

Vitor Belfort powraca do walk. "Wciąż mam w sobie ogień"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Były mistrz UFC w wadze półciężkiej, Vitor Belfort (26-14, 1 NC), niedługo wytrzymał na sportowej emeryturze. "The Phenom" ogłosił powrót do walk w 2019 roku, choć skończył już 41 lat. Weteran MMA negocjuje warunki nowej umowy.

Belfort to prawdziwa legenda mieszanych sztuk walki na świecie. Fighter z Rio de Janeiro pierwszy zawodowy pojedynek stoczył już w 1996 roku. Większość swojej kariery "The Phenom" spędził w UFC, gdzie wygrał w 1997 roku turniej wagi ciężkiej, a 7 lat później zdobył mistrzostwo w kategorii półciężkiej. 

W ostatnich latach Brazylijczykowi nie wiodło się jednak najlepiej. Większość walk przegrał i to przez ciężkie nokauty. Z uwagi na zdrowie, w maju tego roku, po gali UFC 224 Belfort postanowił zakończyć karierę. 

41-latek stosunkowo szybko zmienił jednak swoje zdanie. Pojawił się jako gość w programie "Ariel Helwani's MMA Show", w którym wyznał: - Wracam do oktagonu, bo wciąż mam w sobie ogień.

Na tę chwilę legendarny Brazylijczyk nie zdecydował się jeszcze na żadną z organizacji MMA i sam podkreśla, że czeka na oferty z różnych stron świata. - Jeszcze z nikim nic nie podpisałem umowy, ale prowadzę rozmowy - dodał Vitor Belfort.

ZOBACZ WIDEO Maciej Kawulski: Próbowałem powstrzymać Mameda przed zakończeniem kariery

Czy Vitor Belfort ponownie zwiąże się kontraktem z UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL