Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walka MMA AFP / Walka MMA

XFN 15: rewelacyjna frekwencja podczas gali. Ponad 17 tysięcy kibiców w Pradze

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Czesko-słowaccy promotorzy z organizacji X Fight Nights osiągnęli swój największy sukces. Piętnastą galę, do której doszło w praskiej O2 Arenie, zobaczyła rekordowa liczba widzów.

Rozeszły się wszystkie wejściówki na wydarzenie w stolicy Czech. W trakcie trwania wydarzenia ogłoszono, że na trybunach zasiadło ponad 17300 kibiców! To rekordowy rezultat w historii tamtejszego MMA, który śmiało może konkurować z popularnością KSW w Polsce.

Głównym wabikiem do przybycia na galę XFN 15 była walka wieczoru. Na zasadach boksu zmierzyli się w niej gwiazdy sceny muzycznej - Patrik Vrbovsky i Otakar Petrina. Lepszy okazał się "Marpo", który wygrał przez decyzję.

W oktagonie pojawił się również reprezentant Polski. Skazywany na pożarcie Grzegorz Siwy nie zdołał sprostać uwielbianemu przez publiczność Machmudowi Muradowowi i przegrał przez nokaut pod koniec trzeciej rundy.

Na początku przyszłego roku X Fight Nights odwiedzi również Polskę. Na kwiecień zaplanowano imprezę, która odbędzie się we Wrocławiu. Fani z tego powodu powinni być zadowoleni. 

Rok 2018 można uznać za najlepszy w dziejach czeskiej i słowackiej sceny mieszanych sztuk walki. Wśród lokalnych organizacji prym wiodą XFN i Oktagon. Czechami zainteresowało się UFC, które w lutym zorganizuje tam swoją galę. W jej walce wieczoru wystąpi Polak, Jan Błachowicz.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 99. Maciej Kawulski: To koniec pewnej ery w polskim MMA

Czy podobała ci się gala XFN 15?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL