Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Wierzbicki WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Wojciech Wierzbicki

FEN 23: Wojciech Wierzbicki zdemolował Pavla Oboznego!

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Wojciech Wierzbicki (14-4) pokonał przed czasem doświadczonego Pavla Oboznego (57-14) na gali FEN 23 w Lubinie. Dla zawodnika z Dolnego Śląska to powrót na ścieżkę zwycięstw w polskiej federacji.

Wierzbicki od początku prezentował się lepiej od Białorusina. Polak wyprowadzał dużo kopnięć i zdecydowanie wygrał pierwszą rundę. W kolejnej udało mu się skończyć rywala przed czasem, a kluczowy okazał się silnie wyprowadzony low-kick, po którym Obozny już nie wstał z maty. 

Wojciech Wierzbicki to były zawodowy mistrz Polski w K-1 oraz czempion federacji FEN w kategorii do 77 kg. W swojej karierze zanotował także prestiżowe zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, mistrzem Słowacji Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem.

Pas w kategorii do 77 kg Wierzbicki stracił w styczniu 2017 roku po wyrównanej walce z Pawłem Biszczakiem. W maju 2018 roku stanął przed szansą ponownego wywalczenia trofeum, ale wtedy minimalnie przegrał z Łukaszem Pławeckim.

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka w KSW? Maciej Kawulski: To brutalny sport. Nieuczciwie byłoby go namawiać [3/4]

Czy Wojciech Wierzbicki powinien w 2019 roku stoczyć walkę o pas FEN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL