Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chabib Nurmagomiedow opuszcza galę w asyście policjiGetty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow opuszcza galę w asyście policji

Chabib Nurmagomiedow ukarany 9 miesiącami zawieszenia

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Chabib Nurmagomiedow (27-0) został ukarany 9-miesięcznym zawieszeniem za wszczęcie zamieszek po gali UFC 229 w Las Vegas. Komisja Sportowa w Nevadzie nałożyła na niego również karę 500 tysięcy dolarów.

6 października Nurmagomiedow zwyciężył przez duszenie w 4. rundzie Conora McGregora i obronił pas mistrza wagi lekkiej amerykańskiej organizacji. Tuż po zwycięstwie Dagestańczyk zaatakował jednak ludzi z narożnika Irlandczyka i wyniku tego w oktagonie rozegrała się prawdziwa awantura. 

Kara nałożona na Chabiba Nurmagomiedowa może ulec skróceniu, jeśli 30-latek weźmie udział w kampanii przeciwko przemocy w Nevadzie. Wówczas zawieszenie wyniesie 6 miesięcy i już 6 kwietnia będzie on mógł powrócić do walk. 

Zawodnik z Machaczkały jest mistrzem UFC od 7 kwietnia ubiegłego roku, kiedy na gali w Nowym Jorku pokonał Ala Iaquintę. 30-latek nie przegrał jeszcze żadnej walki w MMA. Za starcie z McGregorem zgarnął on najwyższą wypłatę w karierze - 2 miliony dolarów.

ZOBACZ WIDEO Jakie są marzenia Kubicy? "Zrobienie dobrej roboty i pozostanie w F1 na dłużej"

Czy kara nałożona na Chabiba Nurmagomiedowa jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL