Najnowsze Wyniki/Kalendarz
klatka MMA Getty Images / Daniel Berehulak / Na zdjęciu: klatka MMA

Adam Gustab zadebiutuje w Bellatorze

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Kolejny reprezentant Polski będzie miał okazję zadebiutować w cenionej amerykańskiej organizacji. Adam Gustab już 23 lutego zawalczy na gali Bellator 217 w Dublinie, a jego rywalem będzie Richie Smullen.

Gustab na zawodowej scenie MMA zadebiutował w maju 2014 roku na gali Thunderstrike Fight League 4 w Łęcznej, gdzie pokonał Damiana Błszczuka przez poddanie w 2. rundzie. Później jego kariera rozwinęła się na Wyspach Brytyjskich. 

Obecnie rekord Polaka to trzy wygrane i tyle samo porażek. W ostatniej walce, 17 listopada 2018 roku na gali Clan Wars 33 w Belfaście, Adam Gustab musiał uznać wyższość Marcina Zembali i przegrał przez duszenie gilotynowe. 

Zobacz także: Damian Janikowski w karcie walk KSW 47 

- W klubie jest manager, który nad tym pracował i tak otrzymałem propozycję walki dla Bellatora. Rywal jest mocny, dobrze kopie, jest bardzo dobry w parterze. spodziewam się mocnej bitki. Tym bardziej, że walczymy u niego w mieście - powiedział Gustab w rozmowie z MMANews.pl. 

Richie Smullen to lokalna gwiazda MMA. Irlandczyk brał udział w 27. sezonie programu The Ultimate Fighter, ale przegrał w pierwszej walce z Luisem Peną. Zawodnik Sraight Blast Gym 2 z 3 pojedynków zwyciężył przez poddanie.

Zobacz także: Kolejna porażka Andersona Silvy w UFC


ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #28: najlepsze akcje z gali FEN 23

Czy Adam Gustab udanie zadebiutuje w Bellatorze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL