Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joanna Jędrzejczyk Getty Images / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk zdradziła swoje plany. Wróci do kategorii muszej

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Joanna Jędrzejczyk nie zamierza rezygnować z odzyskania mistrzowskiego tytułu w kategorii słomkowej. Polka przez ponad dwa lata niepodzielnie rządziła w wadze do 52 kg, ale w listopadzie 2017 roku straciła pas na rzecz Rose Namajunas.

Jędrzejczyk z niecierpliwością oczekuje pojedynku Namajunas z Jessicą Andrade, do którego dojdzie 10 maja na UFC 237. Jeśli Brazylijka odbierze tytuł Amerykance, to niewykluczone, że olsztynianka może w drugiej połowie roku ponownie stanąć przed mistrzowską szansą. 

W audycji "Eurobash" Polka wyznała, że pomimo ostatnich niepowodzeń (1 zwycięstwo i 3 porażki), nadal chce powrócić na tron w kategorii słomkowej. - Teraz chcę walczyć w 115 funtach, wygrać pas i zrobię to. Zapamiętajcie moje słowa tutaj i teraz. Po wszystkim przejdę na stałe do kategorii muszej - powiedziała "JJ".

Zobacz także: Błachowicz złamał nos w walce z Santosem

31-latka w ostatniej walce spróbowała swoich sił w wyższej kategorii, do 57 kg i od razu mogła zdobyć tytuł. 8 grudnia na UFC 231 zawodniczka American Top Team musiała jednak uznać wyższość Walentiny Szewczenko i przegrała po jednogłośnej decyzji sędziów. 

ZOBACZ WIDEO Kawulski o planach KSW na rok 2019. "Nasz cel to zagranica. Chcemy przyśpieszyć"

Olsztynianka w UFC walczy od 2014 roku. Pas mistrzowski w wadze do 52 kg Joanna Jędrzejczyk dzierżyła od marca 2015 do listopada 2017 roku, łącznie aż pięć razy broniąc tytułu. Obecnie Polka jest sklasyfikowana na 2. miejscu w kategorii słomkowej i na 4. w muszej.

Zobacz także: Świetna sprzedaż biletów na KSW 47

Czy Joanna Jędrzejczyk w trzeciej walce pokonałaby Rose Namajunas?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL