WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Walentina Szewczenko

Walentina Szewczenko poznała kolejną rywalkę. Zawalczy 8 czerwca w Chicago

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jessica Eye (14-6) będzie przeciwniczką Walentiny Szewczenko (16-3) w jej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego UFC w kategorii muszej (57 kg). Do starcia dojdzie 8 czerwca na gali UFC w Chicago.

Eye w UFC walczy od 2013 roku i choć była już bliska zwolnienia z organizacji, kiedy w latach 2014-2015 przegrała cztery walki z rzędu, to trzema wygranymi w poprzednim roku udowodniła swoją wartość. 

Teraz "Evil" otrzyma szansą mistrzowską. 32-latka 8 czerwca w Chciago skrzyżuje rękawice z Walentiną Szewczenko. Reprezentantka Peru pas w kategorii muszej zdobyła 8 grudnia 2018 roku, pewnie pokonując na punkty Joannę Jędrzejczyk. 

Zobacz także: McGregor ponownie w areszcie

"Bullet" będzie zdecydowaną faworytką konfrontacji z Jessicą Eye. Szewczenko w UFC musiała uznać jedynie wyższość Amandy Nunes, która dzieli i rządzi w kategorii koguciej (do 61 kg). 31-latka to wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu i tajskim boksie. 

Jak na razie w karcie walk UFC 238 w Chicago znajdują się trzy pojedynki - wszystkie kobiece. W wadze słomkowej zawalczą Tatiana Suarez i Nina Ansaroff, a w muszej Katlyn Chookagian podejmie Joanne Calderwood.

Zobacz także: Johnny Walker objawieniem w UFC

ZOBACZ WIDEO: Daniel Omielańczuk o walce Strusa. "Trochę go przewieźli z werdyktem"

Czy Walentina Szewczenko obroni pas na UFC 238 w Chicago?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL