WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Szymon Kołecki

KSW 47: wyjątkowa gala w Łodzi. Trzech medalistów olimpijskich w karcie walk

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Trzech medalistów olimpijskich, w tym dwóch mistrzów, zobaczą kibice na gali KSW 47 w Łodzi. Szymon Kołecki i Satoshi Ishii zadebiutują w szeregach polskiej federacji, a Damian Janikowski stoczy już piątą zawodową walkę w MMA.

W Atlas Arenie jako pierwszy zaprezentuje się Damian Janikowski. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu w zapasach w stylu klasycznym powróci do klatki KSW po porażce z Michałem Materlą. Wrocławianin jest faworytem bukmacherów do wygranej z Aleksandarem Iliciem, który stoczy pierwszą walkę dla polskiej federacji. 

Janikowski walczy dla KSW niemal od dwóch lat. 29-latek w debiucie, podczas gali na PGE Narodowym, ekspresowo rozprawił się z Julio Gallegosem. Później jego wyższość musieli uznać także bardziej doświadczeni Antoni Chmielewski i Yanick Bahati. 

Zobacz także: Borys Mańkowski chce powrócić na szczyt

Tuż po walce Janikowskiego z Iliciem swój pierwszy pojedynek w polskiej federacji stoczy Satoshi Ishii. Japoński judoka, startujący w kategorii powyżej 100 kg, to złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Swoją karierę w MMA rozpoczął on w 2009 roku i od tego czasu miał okazję zmierzyć się ze światową czołówką kategorii ciężkiej na świecie, m.in. z Fiodorem Jemieljanienką czy dwukrotnie z Mirko Filipoviciem.

W przedostatnim starciu gali w Łodzi olbrzymiej sile Mariusza Pudzianowskiego spróbuje sprostać Szymon Kołecki. Zdobywca srebrnego medalu olimpijskiego z Sydney i złotego w Pekinie pod koniec 2018 roku związał się kontraktem z KSW. Utytułowany sztangista trenuje MMA od ponad dwóch lat i do tej pory udało mu się znokautować 6 z 7 przeciwników. 

Zobacz także: Krzysztof Jotko z nowym rywalem w UFC
KSW 47 będzie transmitowane w systemie PPV. Koszt dostępu do gali to 40 zł.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Przegląd prasy prosto z Wiednia: Austriacy rozczarowani, spokojni i... zaskoczeni

Czy Satoshi Ishii udanie zadebiutuje w KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL