WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Sebastian Rudnicki (KSW) / Na zdjęciu: Pudzianowski poddaje walkę

KSW 47. Pudzianowski - Kołecki: mistrz olimpijski sprawił sensację, "Pudzian" poddał się

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Szymon Kołecki (7-1) pokonał Mariusza Pudzianowskiego (12-7, 1 NC) w 1. rundzie na gali KSW 47 w Łodzi. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów udanie zadebiutował w polskiej federacji i sprawił sporą niespodziankę.

Krótki, ale intensywny pojedynek

Bohaterowie jednej z walk wieczoru KSW 47 od razu ruszyli na siebie. Pojedynek przez pierwsze kilkadziesiąt sekund toczył się wyłącznie w klinczu, ale Mariusz Pudzianowski został przypadkowo kopnięty w krocze przez Kołeckiego i starcie na chwilę zostało przerwane. 

Po wznowieniu mistrz olimpijski zaatakował, ale "Pudzian" złapał duszenie gilotynowe, z którego zdołał jednak wyjść podopieczny trenera Oknińskiego. Pudzianowski z upływem czasu unikał konfrontacji w stójce z rywalem i desperacko szukał sprowadzenia. 

Zobacz także: Satoshi Ishii wygrał w debiucie dla KSW

Pod sam koniec 1. rundy Szymon Kołecki sprowadził Pudzianowskiego do parteru i 42-latek niespodziewanie poddał się z powodu kontuzji. "Pudzian" z dużym grymasem bólu opuszczał klatkę KSW. 

Zmiana warty w KSW

Pudzianowski w Atlas Arenie doznał drugiej porażki z rzędu w KSW. Do starcia z Szymonem Kołeckim przystępował on po przegranej z Karolem Bedorfem, w czerwcu 2018 roku. Podopieczny trenera Arbiego Szamajewa był faworytem bukmacherów do zwycięstwa w jednej z głównych walk KSW 47. 

Szymon Kołecki wygraną nad utytułowanym siłaczem udanie zadebiutował w Konfrontacji Sztuk Walki i od razu wyrósł na jedną z pierwszoplanowych postaci w szeregach czołowej organizacji na świecie. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów do starcia w Łodzi przygotowywał się pod okiem Mirosława Oknińskiego, pioniera wszechstylowej walki wręcz w Polsce i pierwszego trenera Pudzianowskiego. Przed podpisaniem kontraktu z KSW był on gwiazdą federacji Babilon MMA i z 7 walk aż 6 zakończył przez efektowne nokauty. 

Zobacz także: Sromotne porażki polskich gwiazd na KSW 47

Racja była po stronie olimpijczyka

Na oficjalnym ważeniu przed walką Pudzianowski wniósł o 12 kg więcej od Kołeckiego. 37-latek nie obawiał się jednak przewagi kilogramów po stronie rywala. - Wagą się nie przejmuje, bo od czterech miesięcy nie sparowałem z nikim, kto ważyłby mniej niż 100 kg, a bardzo rzadko z zawodnikami poniżej 110 kg. Bardzo dobrze mi to wychodzi - twierdził Kołecki przed pojedynkiem w Łodzi. Okazało się, że utytułowany sztangista miał rację i był znakomicie przygotowany do konfrontacji z przeciwnikiem o większej masie. 

Pierwszy krok do pasa wykonany

Podczas gali w Łodzi Szymon Kołecki udowodnił, że pomimo, iż dopiero od 2 lat trenuje mieszane sztuki walki, to drzemie w nim olbrzymi potencjał. Mistrz olimpijski wykonał pierwszy krok w kierunku walki o tytuł w wadze ciężkiej. Zwycięstwo nad największą gwiazdą KSW mocno wywindowało też akcje Kołeckiego w szeregu zawodników kategorii do 120 kg. 

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy sportowcy sprawdzają się w polityce? "To są ogromne pieniądze"

Czy powinno dojść do rewanżowej walki Pudzianowskiego z Kołeckim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL