Najnowsze Wyniki/Kalendarz
MMAAFP / MMA

Marta Waliczek obroniła mistrzowski pas rosyjskiej organizacji

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Marta Waliczek (4-1) obroniła mistrzowski pas rosyjskiej federacji Samara MMA w kategorii do 61 kg. Polka na gali w Toliatti wypunktowała bardziej doświadczoną Zairę Dyszekową (6-3).

Dla Marty Waliczek była to pierwsza obrona tytułu, który wywalczyła w maju ubiegłego roku. Zawodniczka klubu DAAS Berserker's Team Bielsko-Biała jednogłośnie pokonała na punkty Rosjankę w stosunku: 30-27, 30-27, 30-27. 

Waliczek miała nad Dyszekową dużą przewagę w stójce. "Wadera" świetnie kopała i broniła sprowadzeń, co okazało się kluczem do sukcesu. Na przestrzeni 15 minut walki można było zauważyć lepsze przygotowania kondycyjne polskiej zawodniczki. 

Zobacz także: Dana White zachwycony nowym mistrzem

Przed tym pojedynkiem większe szanse na zwycięstwo dawano jednak reprezentantce gospodarzy. Utalentowana 22-latka na swoim koncie miała m.in. wygraną z Janą Kunickają. 

Waliczek po kolejnym, już trzecim występie dla federacji Samara MMA, poważnie puka do drzwi UFC. Podopieczna trenera Damiana Herczyka jest również mistrzynią Fight Exclusive Night w formule K-1, po pokonaniu w 2017 roku Róży Gumiennej.

Zobacz także: UFC szykuje wielką galę

ZOBACZ WIDEO Szalone i efektowne walki na gali One FC: A New Era w Tokio

Czy Marta Waliczek podpisze kontrakt z UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL