Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roman SzymańskiWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Roman Szymański

KSW 48: "Człowiek demolka". Martin Lewandowski o Romanie Szymańskim

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
KSW 48 już 27 kwietnia w Lublinie. Martin Lewandowski, współwłaściciel polskiej federacji, jest podekscytowany główną walką najbliższej gali, w której Roman Szymański skrzyżuje rękawice z Salahdinem Parnassem.

Stawką głównego starcia KSW 48 będzie tymczasowy pas mistrzowski w wadze piórkowej. Regularnym mistrzem w tej kategorii jest Mateusz Gamrot. 

Roman Szymański to jedno z objawień polskiego MMA w 2015 roku. Zawodnik z Poznania przed podpisaniem kontraktu z KSW był gwiazdą federacji FEN, w której zdobył mistrzowski pas w kategorii lekkiej. 

"Człowiek demolka, który trzy razy zgarniał bonus za walkę wieczoru. Można by o Romku pisać długo, ale za wystarczającą rekomendację uważam fakt, że jego walki często ogląda się na stojąco" - napisał na Twitterze Martin Lewandowski

ZOBACZ WIDEO Szalone i efektowne walki na gali One FC: A New Era w Tokio

Zobacz także: Świetne walki na UFC w Atlancie

Szymański od ponad dwóch lat bije się z powodzeniem w szeregach największej europejskiej organizacji i wygrał 3 z 4 walk, przegrywając jedynie w 2017 roku z Marcinem Wrzoskiem. W Lublinie Polak stanie jednak przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze, gdyż jego rywal - Salahdine Parnasse jest uważany za wschodzącą gwiazdę światowego MMA i nie przegrał jeszcze w zawodowej karierze, wygrywając 12 pojedynków. 

Gala KSW 48 będzie transmitowana na sportowych antenach Polsatu.  

Zobacz także: Mocny rywal dla Rafała Haratyka na Babilon MMA 8

Czy Roman Szymański wygra walkę wieczoru KSW 48?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL