WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Krzysztof Kułak

Krzysztof Kułak zapowiada dużą walkę. "Za drobne się nie będę bił"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Legenda i jeden z pionierów MMA w Polsce, Krzysztof Kułak trenuje do swojej 50. zawodowej walki w MMA. Były mistrz KSW stawia sprawę jasno - organizatorzy gal w Polsce muszą spełnić jego niemałe wymagania finansowe, aby wyszedł on do klatki.

Kułak zawodową karierę w MMA rozpoczynał już w 2003 roku. Przez wiele lat "Model" jeździł po zagranicznych galach i zdobywał cenne doświadczenie, a kiedy federacja KSW zaczęła na dobre funkcjonować na polskim rynku, od razu stał się jej sztandarową postacią i w 2010 roku sięgnął po mistrzowski pas w wadze średniej. 

38-latek z Częstochowy ma w czerwcu stoczyć głośny pojedynek, który jednocześnie będzie jego jubileuszowym, 50. starciem w zawodowej karierze. W wywiadzie z portalem sporty-walki.org Kułak powiedział, za jaką cenę może wyjść do klatki.

Zobacz także: Rich Franklin doceniony przez UFC

- Nie będę gadał głupot, ale te pięć dych (przyp. red. - 50 tysięcy) trzeba za mnie dać. Kto ma, to mogę się u niego bić. Ja trochę już zdrowia oddałem za te wpisowe w MMA. Ja też przyjąłem m.in. walkę z Gustafssonem 10 kg cięższym od siebie. Za drobne się nie będę bił - powiedział Krzysztof Kułak

ZOBACZ WIDEO Prezes FEN: Trzeba było sięgnąć głębiej do kieszeni

"Model" wygrał 5 z ostatnich 6 pojedynków, walcząc dla federacji PLMMA, Celtic Gladiator czy Fight Exclusive Night. Częstochowianin nie chce zdradzić, z kim i gdzie przyjdzie mu się zmierzyć w czerwcu. - Moja 50. walka będzie na poważnej gali, z poważnym przeciwnikiem. Może to nie będzie młody wilk, ale umie pier*** - dodał.

Zobacz także: Marta Waliczek obroniła pas rosyjskiej organizacji

Czy chciałbyś zobaczyć jeszcze Krzysztofa Kułaka w KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL