WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / Na zdjęciu: ujęcie z gali UFC

UFC planuje kolejną galę w Abu Zabi. "To już praktycznie pewne"

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
UFC skupia się nie tylko na europejskim rynku. Światowy potentat we wrześniu ma po raz kolejny odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ultimate Fighting Championship dotychczas do Abu Zabi zawitało dwukrotnie - galą z cyklu Fight Night w kwietniu 2014 roku i imprezą UFC 112 dokładnie cztery lata wcześniej.

Zobacz także: UFC 239: gwiazdozbiór w Las Vegas, to może być gala roku!

Wygląda jednak na to, że potentat planuje powrócić do ZEA. Jak w rozmowie z "Russia Today" potwierdził zawodnik wagi lekkiej, Islam Machaczew, wydarzenie w Abu Zabi jest bliskie realizacji.

- Słyszałem o tym. Myślę, że to prawie pewne na tę chwilę. I jeżeli to naprawdę się odbędzie, to niemalże na 100 procent sam tam wystąpię - zaznaczył.

ZOBACZ WIDEO: Robert Podoliński: Jako trener zderzyłem się z egoizmami piłkarzy. To był największy problem

Media spekulują, że gwiazdą takiej imprezy mógłby być nawet rosyjski mistrz Ultimate Fighting Championship, Chabib Nurmagomiedow, który jest klubowym kolegą Machaczajewa. W klatce nie występował on jednak od czasu triumfu nad Conorem McGregorem.

Zobacz także: Prezes UFC zachwyca się nowym mistrzem!

Kolejna gala UFC odbędzie się już w sobotę, 22 kwietnia. W karcie walk wydarzenia w Sankt Petersburgu znalazło się trzech reprezentantów Polski - Krzysztof Jotko, Marcin Tybura i Michał Oleksiejczuk.

Czy UFC w Abu Zabi to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL