WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Mike Roach / Na zdjęciu: Sułtan Alijew

Niespodziewana decyzja rosyjskiego wojownika. Sułtan Alijew wygrał na UFC i zakończył karierę

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Sułtan Alijew (15-3) podjął zaskakującą decyzję po gali UFC w Sankt Petersburgu. Poinformował, że więcej do oktagonu już nie powróci.

34-latek, który do klatki zmierzał przy melodii hitu "Eto Kavkaz" znanego w Polsce dzięki Mamedowi Chalidowowi, podobnie jak olsztynianin, więcej do oktagonu w rytmach muzyki już nie wyjdzie.

Zobacz także: Rizin 15: wielka gala w Japonii. Jiri Prochazka z pasem, porażka Justyny Haby

Pomimo zwycięstwa nad Keitą Nakamurą, Sułtan Alijew (15-3) ogłosił, że była to jego ostatnia zawodowa walka. Wygasł jego kontrakt z UFC i, pomimo prawdopodobnej szansy jego przedłużenia, Rosjanin nie chce już walczyć w MMA.

- To był mój ostatni pojedynek w tej umowie z UFC, dlatego chciałem wygrać. Było łatwiej, bo walczyłem w swoim kraju. Teraz chcę przejść na emeryturę. Mam rodzinę, pracę i brakuje mi czasu. Odczuwam też wiek. Nie robiłem tego tylko dla fanów. Sam chciałem się przetestować. Dziękuję za daną mi szansę - powiedział podczas spotkania z mediami po swojej walce.

Zobacz także: Michał Oleksiejczuk spokojny po zwycięstwie. "Ciężko trenuję i to przynosi efekt"

Alijew do oktagonu UFC wyszedł czterokrotnie. Przegrywał z Kennym Robertsonem i Varlleyem Alvesem, i, poza "K-Tarem", pokonał też znanego z MMA Attack Bojana Velickovicia. Wcześniej walczył między innymi podczas gal Fight Nights Global czy Bellator MMA.

ZOBACZ WIDEO: Polak miażdży kolejnych rywali w MMA! "Sam dla siebie jestem odkryciem!"

Czy Sułtan Alijew podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL