Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Jurkowski (z prawej)

KSW 48: kontuzja Bekavaca. Łukasz Jurkowski wygrywa rewanż z Chorwatem

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Łukasz Jurkowski (17-11) po raz kolejny zwycięski w KSW. Na gali w Lublinie legenda polskiego MMA wygrała ze Stjepanem Bakavacem (19-10) po kontuzji Chorwata. Pojedynek trwał 66 sekund.

Początek walki to nieśmiałe ataki obydwu zawodników. Po chwili Łukasz Jurkowski z impetem ruszył na przeciwnika, ten padł na matę i zawył z bólu. Kontuzja nogi Stjepana Bekavaca zakończyła pojedynek, a dla Polaka był to udany rewanż za porażkę sprzed 14 lat. 

Jurkowski to nie tylko najbardziej znany głos polskiego MMA, ale i legenda sportów walki nad Wisłą. Zawodnik Berkut WCA Fight Team w 2017 roku powrócił do startów po siedmiu latach przerwy i na historycznej gali KSW 39: Colosseum pokonał byłego mistrza - Rameau Thierrym Sokoudjou. Później, na KSW 42,  "Juras" musiał uznać wyższość Martina Zawady w przerwie między pierwszą a drugą rundą po tym, jak dała o sobie znać kontuzja mostka.

Zobacz także: Michał Michalski wygrał po dramatycznej walce

Jurkowski i Stjepan Bekavac spotkali się po raz pierwszy w grudniu 2005 roku na gali Ultimate Nokaut 3 w chorwackiej Rijece. Popularny "Stipe" wygrał wówczas z uwagi na kontuzję Polaka. Teraz historia się odwróciła i w Lublinie to 38-letni warszawianin był górą. 

Zobacz także: Świetny debiut "Kęsika na KSW 48

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". KSW 48: Szymański - Parnasse. Ceremonia ważenia

Czy KSW powinno doprowadzić do trzeciej walki Jurkowskiego z Bekavacem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Robert Chwat Zgłoś
  Dlaczego ,,gale" KSW które są za free są obsadzane ,,słabszymi" zawodnikami i nie są ani atrakcyjne, ani widowiskowe? Jak to możliwe żeby w całej ,,gali" tylko jedna walka trwała na
  Czytaj całość
  pełnym dystansie? Kto robi te żałosne zestawienia? Ludzie kupuja bilety licząc na wielkie widowisko i emocje a ,,po godzinie" mogą juz isc do domu- kpina z fanów MMA! Jezeli tak mają wyglądać bezpłatne ,,widowiska" KSW gdzie bohaterem wieczoru jest ,,emeryt Juras" który wygrywa walkę bez zadania ciosu - to lepiej nie organizować takiego kicz wogóle!
  • lancet1 Zgłoś
   Są pozytywne aspekty zawodników walczących i gawiedzi wykrzykujacej i podniecajacej się w czasie ich walk. Dorośli ludzie robią to dla kasy i są wolni w podejmowaniu decyzji. Gorsze
   Czytaj całość
   jest gdy właściciele zwierząt szkola je i zmuszają do walki. A poszarpane, połamane lub zabite zwierzęta porzucaja lub zarzucają że skały jako już niepotrzebne scierwo. Tak więc oglądając czasami ich walki nie czuje żalu nad krwawiacym i przegrywając zawodnikiem bo on kilka miesięcy wcześniej tlukl innego by zawalczyć z dzisiejszym jego pogromca. Wolę gdy obija a jest morda osiolka rasy ludzkiej niż zmuszanych i torturowanych psów przegryzajacych wzajemnie gardła czy kogutów wydziobujacych mózg przeciwnika.
   • wojciech126 Zgłoś
    Cały czas odnoszę wrażenie, że na oglądanie rzeźni przychodzą kibole nie mający pod sufitem dobrze poukładane. Podniecanie się widokiem obficie krwawiącego zawodnika, jest czymś
    Czytaj całość
    bardzo niepokojącym. Później widujemy takich "bohaterów" podczas różnych awantur i bójek z normalnymi ludźmi. Powinien zostać stworzony specjalny paragraf pod kątem wykorzystywania zdobytych umiejętności poza oktagonem.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL