Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / KSW

KSW 48: Szymański bez szans. Parnasse zdobył tymczasowy pas wagi piórkowej

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Salahdine Parnasse (13-0-1) pokonał przez nokaut w 2. rundzie Romana Szymańskiego (11-5) w walce wieczoru KSW 48 w Lublinie. 21-letni Francuz sięgnął po tymczasowy pas mistrza wagi piórkowej.

Pierwsza runda to prawdziwe szachy. Parnasse wykorzystywał swoje lepsze warunki fizyczne i celniej trafiał rywala w stójce. W kolejnej odsłonie pojedynku przewaga niepokonanego Francuza była niepodważalna. Szymański próbował sprowadzić rywala do parteru, ale Francuz skutecznie bronił obaleń i sam zdobył dominującą pozycję w parterze. 

Pod siatką klatki Salahdine Parnasse bezlitośnie rozbijał Szymańskiego, aż sędzia Tomasz Bronder postanowił wkroczyć między zawodników i przerwać pojedynek. Dla fighter z ATCH Academy był to czwarty triumf w polskiej federacji, który dał mu tytuł tymczasowego mistrza kategorii piórkowej. 

Zobacz także: Krwawa masakra w walce Szadzińskiego z Ziółkowskim

Parnasse jest uważany za jedną z największych wschodzących gwiazd MMA na Starym Kontynencie. 21-letni mieszkaniec Aubervillers stoczył do tej pory 14 pojedynków i jeszcze nie zaznał goryczy porażki. Reprezentant Trójkolorowych rozpoczął karierę w KSW od pewnej wygranej z Łukaszem Rajewskim, a w kolejnych dwóch starciach stanął naprzeciw byłych mistrzów kategorii piórkowej Artura Sowińskiego oraz Marcina Wrzoska i w fenomenalnym stylu wypunktował obu czempionów.

Roman Szymański w Lublinie doznał drugiej porażki w KSW. Były mistrz FEN w wadze lekkiej przed pojedynkiem z Parnasse'em zwyciężył z Danielem Torresem. Reprezentant klubów Linke Gold Team i Czerwony Smok przed pojedynkiem wieczoru KSW 48 był skazywany na przegraną przez bukmacherów. 

Zobacz także: Michał Michalski powrócił z dalekiej podróży

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #29: życiowa szansa Polaka na KSW 49!

Czy KSW powinno doprowadzić do walki Parnasse - Gamrot?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL