Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / trojmiasto.tv / Bójka kiboli Arki Gdynia i Lechii Gdańsk przed Ergo Areną

KSW 49: bójka przed galą w Ergo Arenie! Starli się pseudokibice Arki i Lechii

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Do nerwowych scen doszło przed rozpoczęciem gali KSW 49, która odbyła się w Ergo Arenie. Na maszerujących do hali kibiców Arki Gdynia napadli fani Lechii Gdańsk. Zrobiło się gorąco. Interweniowała policja.

Gala KSW 49 wywołała niespodziewane emocje. Niespodziewane, bo nie do końca związane z tym, co działo się w Ergo Arenie, gdzie walczyli czołowi zawodnicy MMA. Jak już informowaliśmy, do incydentu doszło podczas piątkowej wagi. Kibice Lechii Gdańsk postanowili zakłócić uroczystość. Kiedy pojawił się Krystian Kaszubowski rzucili w kierunku sceny... świńskie racice. Kaszubowski to prywatnie kibic Arki Gdynia (więcej o zamieszaniu przeczytasz TUTAJ >>).

Sytuacje udało się opanować, nie doszło do bijatyki. Do soboty. Jak poinformował portal trojmiasto.pl przed sobotnią galą doszło do starcia między kibicami obu klubów - Arki i Lechii.

- Podczas przejścia kibiców z Gdyni (Arka - przyp. red.) do hali doszło do konfrontacji z kibicami z Gdańska. Zabezpieczające galę KSW siły policyjne, które znajdowały się w pobliżu całego zajścia musiały interweniować używając środków przymusu. Nie doszło do eskalacji, nikomu nic się nie stało. Kibice zostali odeskortowani do hali - wspomniany portal zacytował asp. Karinę Kamińską, rzecznik KMP Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO KSW 49. Michał Materla wprost: Popełniłem błąd


Na zamieszczonych w sieci filmach widać dwie potężne grupy chuliganów, które obrzucają się różnymi przedmiotami, skandują wulgarne hasła, doszło również do kilku incydentów, gdzie kibole rozpoczęli bójkę. Rzeczywiście, bardzo liczne grupy policjantów zapobiegły potężnej bijatyce, do której mogło dojść.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze problemy MMA z kibolami. W październiku 2017 roku w ostatniej chwili z karty walki federacji UFC w Gdańsku wycofano Adama Wieczorka. Ten zawodnik to sympatyk Ruchu Chorzów. A kibole Lechii nie przepadają za tym klubem. Wojownik miał otrzymywać pogróżki jeszcze przed rozpoczęciem gali. Ze względów bezpieczeństwa postanowiono go wycofać.

Czytaj także:  KSW 49. Polak skazywany na nokaut. Rocky Balboa z Tczewa - Krystian Kaszubowski >>

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL