WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Norman Parke

KSW: Norman Parke domaga się walki o pas. "Będę pracował z dietetykiem"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Norman Parke (27-6) chciałby na KSW 50 w Londynie zawalczyć o mistrzowski pas w wadze lekkiej. Irlandczyk z Północy już raz miał okazję stanąć do starcia o tytuł, ale w 2017 roku lepszy od niego okazał się Mateusz Gamrot.

W związku z zawieszeniem sportowej kariery przez "Gamera", w KSW zostaną zwakowane dwa pasy mistrzowskie - w wadze lekkiej i piórkowej. O tytuł w kategorii do 70,3 kg ma chęć powalczyć Norman Parke, rozpędzony trzema zwycięstwami z rzędu w polskiej federacji. 

W ostatniej walce, na KSW 49 w Ergo Arenie, weteran UFC bez problemów uporał się z Arturem Sowińskim. Wcześniej zwyciężył on również byłego mistrza wagi średniej - Borysa Mańkowskiego oraz Łukasza Chlewickiego. 

Zobacz także: Wojna o rywala Marcina Helda

Na Instagramie 32-latek z Bushmills zaapelował do właścicieli KSW, aby na najbliższej gali w Londynie dali mu możliwość starcia o tytuł. 

ZOBACZ WIDEO KSW 49. Akop Szostak załamany po porażce. "Nie wiem co dalej z moją karierą"

"Teraz wyłącznie walka o pas! Mała pi*** Mateusz nie chce mieć ze mną nic wspólnego, więc oddaj pas i pozwól walczyć tym, którzy tego chcą. Albo walka o tymczasowy pas, albo odbierzcie mu pas… Nie jest gotowy na pięć rund jatki. Będę gotowy do walki w Londynie na kogokolwiek. Tym razem będę pracował z dietetykiem, aby zrobić wagę" - napisał Norman Parke.

KSW 50 odbędzie się 14 września w Wembley Arenie w Londynie. W walce wieczoru wystąpi Philip De Fries. 

Zobacz także: UFC powraca do Chin

Czy Norman Parke powinien dostać szansę walki o pas wagi lekkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL