Najnowsze Wyniki/Kalendarz
funkcjonariusze CBŚ doprowadzają Mameda Ch do Prokuratury Krajowej w KatowicachPAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: funkcjonariusze CBŚ doprowadzają Mameda Ch. do Prokuratury Krajowej w Katowicach

Mamed Ch. przewieziony do Katowic. W środę przesłuchanie byłego zawodnika MMA (aktualizacja)

Dawid Borek
Dawid Borek
Zatrzymany w związku ze sprawą legalizacji kradzionych samochodów Mamed Ch., były zawodnik MMA, został przewieziony do Katowic. Tam w środę zostanie przesłuchany.

- Tok postępowania jest realizowany. Od daty zatrzymania mamy 48 godzin na wykonanie czynności procesowych. Tak jak wspominałam we wtorek - czynności procesowe w dniu dzisiejszym (środa) będą przeprowadzane przez Śląski Wydział Zamiejscowy - informuje WP SportoweFakty prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

"Gazeta Olsztyńska" poinformowała, że zatrzymany Mamed Ch. o 10:00 zostanie przesłuchany. Prokuratora Krajowa nie chce ujawniać szczegółów. - W odpowiednim czasie zakres zarzutu na pewno przedstawimy. Teraz nie jest moment, byśmy mogli o tym mówić - zaznacza Ewa Bialik.

Zobacz: Mamy nowe informacje ws. zatrzymania Mameda Ch.

We wtorek, na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Mameda Ch. w sprawie paserstwa luksusowych samochodów. Ustalono, że wśród nich znajdowały się takie pojazdy jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7.

Reporterka TVN24 Małgorzata Marczok dowiedziała się, że prokurator, po przesłuchaniu Mameda Ch., zdecyduje się na postawienie nie jednego, a nawet kilkunastu zarzutów i wtedy dopiero zapadną decyzje o ewentualnym wniosku o areszt tymczasowy. Informację o większej liczbie zarzutów dla Mameda Ch. przekazał także Maciej Sztykiel z Radia ZET.

Zobacz: Łukasz Jurkowski o zatrzymaniu Mameda Ch.

38-latek to były mistrz wagi średniej i półciężkiej KSW. 1 grudnia 2018 roku po przegranej walce z Tomaszem Narkunem ogłosił zakończenie kariery.

Aktualizacja (10:37):
Mamed Ch. około 10:20 został doprowadzony do prokuratury. Tam zostanie przesłuchany.

ZOBACZ WIDEO ACA 96: Kopera pokonał Rajewskiego. "Determinacja i detale decydowały o zwycięstwie"

Komentarze (1):

  • grzesb Zgłoś
    Podobno usłyszał zarzuty. Robi się ciekawie.... Paserstwo wyłudzonych aut, podżeganie do podpalenia, zniewazenie policjantów, naruszenie nietykalnosci cielesnej.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL