Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Katarzyna Lubońska WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Katarzyna Lubońska

FEN 25. Lubońska - Badurek: wyrównana walka kobiet, zdecydowali sędziowie

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Mało kto spodziewał się, że pojedynek Izabeli Badurek (7-6) z Katarzyną Lubońską (7-2) potrwa pełen dystans. Chociaż w oktagonie Fight Exclusive Night zmierzyły się byłe zawodniczki UFC i KSW, to starcie nie zachwyciło.

Pojedynek potrwał pełen, piętnastominutowy dystans i był bardzo wyrównany. Jego duża część toczyła się w klinczu, gdzie przeważała wojowniczka z Lubelszczyzny. Atakowała pilankę również w parterze. 

Armia Fight Night 6: Albert Odzimkowski znów jest złoty. Szybki nokaut na legendzie

W stójce lepiej prezentowała się jednak Katarzyna Lubońska. Zdaniem sędziów, to wystarczyło, aby to właśnie do jej rekordu dopisane zostało siódme zawodowe zwycięstwo.

Sędziowie nie mieli jednak łatwego zadania. Zwyciężczynię wybrano niejednogłośnie. Dwóch arbitrów wskazało na Lubońską (29-28), na kartach trzeciego wygrała Izabela Badurek (29-28).

Mairis Briedis - Krzysztof Głowacki: Łotysz cięższy od Polaka na oficjalnym ważeniu

Dla znanej z gali UFC w Krakowie Badurek była to druga porażka z rzędu. W czerwcu ubiegłego roku, również przez decyzję, pokonała ją Judyta Rymarzak. Z kolei Lubońska przedłużyła passę zwycięstw do trzech. Wcześniej była lepsza od Nubii Nascimento i Eveliny Puidaite.

ZOBACZ WIDEO Mairis Briedis przed pojedynkiem z Krzysztofem Głowackim: Sądzę, że damy dobrą i widowiskową walkę

Czy zgadzasz się z werdyktem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL