WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz

Mistrz UFC z uznaniem o postawie Jana Błachowicza w Las Vegas

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jon Jones odniósł się do występu Jana Błachowicza na gali UFC 239 w Las Vegas. Zdaniem mistrza kategorii półciężkiej, Polak zaprezentował się bardzo dobrze na tle byłego czempiona wagi średniej.

Błachowicz to kolejny, potencjalny rywal Jona Jonesa, który w grudniu ma przystąpić do kolejnej obrony mistrzowskiego tytułu w UFC. Na gali w Las Vegas Amerykanin pokonał w walce wieczoru Thiago Santosa. 

W rozmowie z "ESPN" Jones zabrał głos na temat rozwoju wydarzeń w swojej dywizji i docenił triumf polskiego zawodnika nad Lukiem Rockholdem. "Jest dla mnie sporo walk w tej dywizji. Jan Błachowicz wyglądał dzisiaj bardzo dobrze. Nie będę nikogo wyzywał do walki, ale moim celem jest zdominowanie tej kategorii wagowej" - przyznał mistrz. 

Zobacz także: Mamed Chalidow wraca do MMA

Jan Błachowicz dzięki efektownej wygranej z Rockholdem z pewnością awansuje w rankingu UFC. Obecnie 36-latek plasuje się na 6. miejscu. 

Jones powrócił na tron wagi półciężkiej w grudniu 2018 roku, pokonując Alexandra Gustafsson. Wcześniej "Bones" stracił tytuł po wpadce dopingowej w drugim starciu z Danielem Cormierem. Amerykanin przez większość ekspertów jest oceniany jako najlepszy zawodnik MMA bez podziału na kategorie wagowe.

ZOBACZ WIDEO Izu Ugonoh po porażce z Łukaszem Różańskim: Byłem gorszy. Muszę się nad sobą zastanowić

Czy Jan Błachowicz dostanie walkę z Jonem Jonesem w UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL