Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Bobrowski Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Michał Bobrowski

Wielki talent polskiego MMA, Michał Bobrowski, zakończył karierę

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Zaskakującą decyzję podjął niepokonany w zawodowym MMA, Michał Bobrowski. Pogromca Szymona Kołeckigo zakończył karierę w wieku 24 lat. "Bober" był jednym z największych talentów na polskiej scenie mieszanych sztuk walki.

Trudno zrozumieć, dlaczego Bobrowski podjął taką decyzję. Miał on przecież być jedną z wiodących postaci organizacji Babilon MMA. Co więcej, w swojej karierze pokonał on ośmiu rywali i nie zaznał żadnej porażki. Miał duże szansę, aby w niedalekiej przyszłości trafić do UFC. 

"Pora wycofać się z rywalizacji na poziomie zawodowym. Zamierzam skupić się na prowadzeniu zawodników z mojego klubu oraz organizowaniu eventów sportowych dla młodzieży" - napisał na Facebooku Michał Bobrowski

Zobacz także: Oto potencjalni rywale Mameda Chalidowa

Maciej Turski z Polsatu Sport spróbował dowiedzieć się nieco więcej na temat powodów takiej decyzji 24-latka. Od samego zawodnika dziennikarz otrzymał jednak krótką odpowiedź: "Nie potrzebuję pomocy, dziękuję".

ZOBACZ WIDEO Walka Mariusza Wacha odwołana. "Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa"

Z kolei menadżer Bobrowskiego, Artur Ostaszewski, wyznał: - O zakończeniu jego kariery zawodniczej, dowiedziałem się z jego Facebooka. Ta decyzja nie została przekazana osobiście, czy telefonicznie - ani mnie, ani trenerom, czy komukolwiek z jego otoczenia sportowego. Nikt z nas nie ma z nim kontaktu na ten moment, a sytuacja jest bardzo dziwna i niejasna. Próbujemy dowiedzieć się co się stało, lecz na teraz nic nie wiemy. Życzę Michałowi jak najlepiej, zarówno sportowo, jak i prywatnie. Mam nadzieję, że wszystko u niego w porządku.

Ostatnią walkę w MMA Bobrowski stoczył 18 sierpnia 2018 roku w Międzyzdrojach, gdzie po jednogłośnej decyzji pokonał Szymona Kołeckiego.

Czy Michał Bobrowski miał szansę dostać się do UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL