WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: Mamed Chalidow

MMA. "Albo walka o pas, albo jakiś super fight". Derlacz o powrocie Chalidowa

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Trener Mameda Chalidowa, Paweł Derlacz, uważa że były mistrz KSW wraca do MMA, bo brakuje mu rywalizacji. - Jest wojownikiem, któremu brakuje walk - mówi.

Mamed Chalidow na początku lipca ogłosił swój powrót do MMA. Czeczen z polskim paszportem wejdzie do klatki po dwóch porażkach z mistrzem kategorii półciężkiej KSW, Tomaszem Narkunem. Zdaniem jednego z głównych trenerów 39-letniego Chalidowa, Pawła Derlacza, jego podopiecznemu brakuje sportu i stąd decyzja o powrocie.

- Mamed wraca, bo tego sam chce. On już teraz nie będzie miał nic do udowodnienia. Przegrał dwie ostatnie walki, ale do tego nie wraca. Brakuje mu po prostu sportu, a samo trenowanie nie daje mu wystarczającej ekscytacji. Jest wojownikiem, któremu brakuje regularnych walk - ocenił Derlacz w rozmowie z Polsatem Sport.

Trener gwiazdy klubu Arrachion MMA Olsztyn uważa, że KSW będzie najlepszym miejscem na powrót Chalidowa. W jego opinii, to powinna być duża walka.

ZOBACZ WIDEO Walka Mariusza Wacha odwołana. "Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa"

ZOBACZ: KSW. Kibice zdecydowali, kto powinien zostać kolejnym rywalem Mameda Chalidowa >>

- Jeśli taki powrót Mamedosa, to na pewno jakieś duże wydarzenie. Powiedziałem, że końcówka roku, bo tak wychodzi i tak czasowo by pasowało. (...) Trzeba sobie to wprost powiedzieć, albo walka o pas, albo jakiś super fight - dodał szkoleniowiec.

ZOBACZ: KSW. Tomasz Narkun zareagował na powrót Chalidowa. Możliwy trzeci pojedynek >>

- Jest wielkie poruszenie wśród fanów, po tym jak Mamed postanowił wrócić do MMA, także kto wie. Stadion Narodowy? Trzecia walka z Narkunem? Zobaczmy - tak powrót legendarnego wojownika skomentował Narkun.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL