Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiane JustinoGetty Images / Na zdjęciu: Cristiane Justino

UFC zwolniło z kontraktu Cristiane Justino. "Cyborg" szuka nowego pracodawcy

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Uważana za jedną z najlepszych zawodniczek MMA na świecie, Cristiane Justino, nie jest zawodniczką UFC. Kontraktu z "Cyborg" zdecydował się nie przedłużać prezes organizacji, Dana White.

Relacje pomiędzy White'em a Justino od dłuższego czasu nie układały się najlepiej. Przez wiele lat obydwie strony nie mogły dojść do porozumienia w kwestii podpisania umowy. Ta sztuka udała się im dopiero w 2016 roku. 

W latach 2017-2018 "Cyborg" była mistrzynią UFC w wadze piórkowej. Tytuł straciła 29 grudnia ubiegłego roku na rzecz Amandy Nunes, przegrywając przez szybki nokaut. W ostatnim występie, 27 lipca Brazylijka zwyciężyła Felicię Spencer i była to ostatnia walka z jej obowiązującego kontraktu. 

Zobacz także: Groźna kontuzja gwiazdy UFC

W rozmowie z Laurą Sanko z ESPN Dana White zakomunikował, że nie zamierza dalej współpracować z 34-latką. - Jest wolna, może iść do Bellatora lub innej organizacji i walczyć w tych łatwych walkach, których chce. Załatwione. Umowa skończona - powiedział głównodowodzący UFC. 

Cristiane Justino w UFC stoczyła siedem starć, zwyciężając sześć z nich. W przeszłości "Cyborg" była mistrzynią organizacji Strikeforce i Invicta FC. Przez wiele lat usilnie próbowano doprowadzić do jej starcia z Rondą Rousey.

Zobacz także: Covington zdominował Lawlera w Newark

ZOBACZ WIDEO: 2. Bundesliga: Zwariowana druga połowa w meczu Heidenheim - VfB Stuttgart! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Cristiane Justino podpisze kontrakt z Bellatorem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL