Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej Łukasz ZaborowskiNewspix / MACIEJ BIALY / FOTOPYK / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu od lewej Łukasz Zaborowski

Stowarzyszenie MMA Polska wybrało trenerów kadry narodowej

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
W Warszawie odbyło się spotkanie sekcji trenerskiej Stowarzyszenia MMA Polska. Wybrano selekcjonerów i zaplanowano działania. Za powoływanie i szkolenie reprezentacji kraju będą odpowiedzialni Szymon Bońkowski, Łukasz Zaborowski i Michał Mankiewicz.

Stowarzyszenie MMA Polska to nowo powołana organizacja pozarządowa mająca na celu profesjonalizowanie amatorskiego MMA i działania edukacyjne związane ze sportami walki. Organizację powołano w Warszawie w maju 2019 roku, a jej założycielami są między innymi szef sportowego Polsatu Marian Kmita i założyciel KSW Martin Lewandowski.

Zobacz także: Norman Parke oskarża Mariana Ziółkowskiego o stosowanie dopingu

W trakcie konferencji prasowej, na której ogłoszono powstanie stowarzyszenia i jej wstąpienie w struktury IMMAF (międzynarodowa federacja amatorskiego MMA), zapowiedziano również, że z trenerów tworzących stowarzyszenie, wybrany zostanie sztab szkoleniowy powołujący kadrę Polski na międzynarodowe turnieje.

Stowarzyszenie MMA Polska tworzą tacy szkoleniowcy jak Piotr Bagiński (legenda polskich sportów walki), Mariusz Linke (pierwszy Polak, który otrzymał czarny pas w BJJ), duet Paweł Derlacz i Szymon Bońkowski (trenerzy Mameda Chalidowa i Joanny Jędrzejczyk), Michał Mankiewicz (numer 1 rankingu trenerskiego Amatorskiej Ligi MMA), Łukasz Zaborowski (trener Karoliny Kowalkiewicz i Marcina Wrzoska), Arbi Szamajew (trener Mariusza Pudzianowskiego), Piotr Jeleniewski (trener UFC Gym w Dubaju).

ZOBACZ WIDEO: Chisora po walce ze Szpilką: Artur to mój człowiek! Przyjaźń musiałem odłożyć na bok


Spośród tych nazwisk wybrano trzech selekcjonerów kadry Polski.
Są to Szymon Bońkowski, Łukasz Zaborowski i Michał Mankiewicz. Jak wszyscy członkowie stowarzyszenia, pełnią oni swoje funkcje społecznie, nie pobierając wynagrodzenia za pracę i korzystając z doświadczenia całego zespołu trenerskiego MMA Polska. Swoją pomoc selekcjonerom zadeklarowali legendarni polscy trenerzy prekursorzy - Linke i Bagiński. Sztab szkoleniowy kadry Polski podzielił pomiędzy siebie kompetencje i obowiązki.

Szymon Bońkowski odpowiada za analizowanie i śledzenie kategorii wagowych: średniej, półciężkiej i ciężkiej. Łukasz Zaborowski - kategoria półśrednia i kategorie kobiet. Michał Mankiewicz - kategorie kogucia, piórkowa i lekka.

Zobacz także: Damian Grabowski kontuzjowany. Zmiany w karcie walk KSW 50

W trakcie spotkania omówiono również zasady powoływania kadry Polski. Powołania mają być transparentne, a proces wyłaniania kadry na zawody uczciwy. Aby zapobiec spekulacjom, MMA Polska powołało trzech selekcjonerów reprezentujących różne kluby i różne regiony Polski. Ponieważ najbliższe Mistrzostwa Świata odbywają się już w listopadzie w Bahrajnie, selekcjonerzy podjęli decyzję, że do kadry Polski zaproszą wyróżniających się zawodników walczących na zawodach ALMMA, Time Of Masters i MMA Polska. Zawodnicy na najbliższe mistrzostwa zostaną wyłonieni w trakcie otwartych zgrupowań. Ich terminy i lokalizacje szkoleniowcy ogłoszą wkrótce.

Czy MMA Polska to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL