Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mamed ChalidowNewspix / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: Mamed Chalidow

MMA. KSW 52. Mamed Chalidow: Askham jest faworytem w starciu ze mną

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Legenda organizacji KSW i były mistrz kategorii średniej, Mamed Chalidow wraca do klatki na KSW 52 w Gliwicach. 7 grudnia jego rywalem będzie mistrz kategorii średniej, Scott Askham. Zdaniem olsztynianina to Anglik jest faworytem.

- Zawsze byłem i będę sportowcem karmiącym się wielkimi wyzwaniami, a dodatkowo ostatnie wydarzenia w moim życiu przypomniały mi jak bardzo tęsknie za klatką i fanami. Jak widać spotkamy się wszyscy jeszcze raz. O pas powinni walczyć młodzi zawodnicy będący gotowi bronić go dwa razy w roku. Moje występy dziś już są incydentalne i głównie podyktowane ambicjami sportowymi, a nie chęcią dzierżenia korony, dlatego zdałem pas i nie zamierzam na razie po niego sięgać. Pojawiła się w KSW postać, która nie dość, że splądrowała czołówkę dywizji średniej, to dodatkowo kilkukrotnie wyzywała mnie do walki. Askham jest dodatkowo faworytem w starciu ze mną - powiedział Mamed Chalidow. 

Zobacz także: Niemcy podekscytowani galą KSW 50

Scott Askham dosłownie "dokopał" się do pasa mistrzowskiego dywizji średniej w maju tego roku. Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi Anglik po pokonaniu błyskawicznymi nokautami Michała Materli oraz Marcina Wójcika, spotkał się ponownie z tym pierwszym w finale turnieju kategorii do 185 funtów, do którego doszło na KSW 49.

31-latek z Doncaster i Polak zaprezentowali fanom zgromadzonym w ERGO ARENIE niezapomniane i brutalne starcie zakończone widowiskowym latającym kolanem Askhama na początku trzeciej odsłony. Tym samym reprezentant American Top Team sięgnął po tytuł mistrzowski dywizji średniej i dopisał już 14 skończenie do swojego imponującego rekordu.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): KSW 45. Janikowski zaatakowany przez rywala. Giles przerwał jego wywiad!


Zobacz także: Kontrowersyjna decyzja sędziów w Londynie

Chalidow to absolutna legenda organizacji KSW oraz jeden z najbardziej cenionych zawodników w historii polskiego MMA. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn przez prawie 14 lat był niepokonany nad Wisłą, a jego porywające walki elektryzowały każdego fana sportów walki.

W grudniu zeszłego roku były mistrz kategorii średniej po bardzo wyrównanym, przegranym superstarciu z Tomaszem Narkunem zdecydował spontanicznie o zakończeniu zawodowej kariery. W lipcu zdecydował się jednak powrócić do klatki i właśnie w Gliwicach zobaczymy go po raz pierwszy po roku nieobecności.

Czy Mamed Chalidow odzyska pas mistrza KSW w wadze średniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL