Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin WójcikWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcin Wójcik

MMA. Gladiator Arena 13. Zawodnik KSW Marcin Wójcik powalczy o pas

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Znany z gal KSW Marcin Wójcik (11-7) wystąpi w walce wieczoru gali Gladiator Arena 13 w Pyrzycach. "Gigant" zmierzy się z weteranem krajowej sceny, Michałem Gutowskim (9-9, 1 NC).

Pierwotnie z "Gutkiem" rękawice skrzyżować miał Mateusz Ostrowski (8-9-1). Łodzianin z klubu Shark Top Team musiał jednak wycofać się z uwagi na kontuzję. 

Organizatorzy wydarzenia postawili jednak na klasowe zestawienie za "Zenka". Marcin Wójcik, który świetnie radził sobie w Konfrontacji Sztuk Walki, Fight Exclusive Night i Profesjonalnej Ligi MMA. Przegrał trzy z czterech poprzednich starć, ale pokonywali go uznani w Europie Tomasz Narkun, Scott Askham i Modestas Bukauskas.

Michał Gutowski w 2018 roku, podczas gali Gladiator MMA 12, powrócił do zawodowego sportu po czteroletniej przerwie. Reprezentant Gold Teamu pokonał wtedy Adama Wiśniewskiego przed czasem. W 2019 dostał szansę od Fight Exclusive Night, ale padł na deski po uderzeniach Wojciecha Janusza.

Obaj zawodnicy raz już się zmierzyli. Do ich pojedynku doszło podczas gali PLMMA 23 w październiku 2013. Wtedy przez niejednogłośną decyzję wygrał szczecinianin.

Stawką pojedynku będzie wakujący tytuł Gladiator Areny w wadze półciężkiej.

Gala Gladiator Arena 13 odbędzie się 26 października w Pyrzycach. Wydarzenie będzie miało dużą konkurencję, ponieważ tego samego dnia dojdzie do gal Babilon MMA 10, Fame MMA 5 i Knockout Boxing Night 8. 

Zobacz także:
-> Fame MMA 5. Walka skandalisty z... karłem. "Lord Kruszwil" zmierzy się z "Mini Majkiem"!
-> MMA. KSW 51. Vaso Bakocević o walce z Borysem Mańkowskim: Skopię mu d***
-> KSW 51. Kolejny zawodnik zapowiedział walkę w Zagrzebiu. Aleksandar Rakas podpisał kontrakt
-> Bellator MMA. Jednoręki Nick Newell ma podpisać umowę

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): KSW 50. Kontrowersyjny wynik walki Chmielewskiego. Trener Polaka mocno rozzłoszczony!

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL